Звільнення за систематичне невиконання працівником службових обов’язків
Новини
18.02.2025
Звільнення за систематичне невиконання працівником службових обов’язків
Постанова Верховного Суду від 08.01.2025 р. у справі № 296/2149/19
Правова позиція Суду
Для звільнення працівника за пунктом 3 частини першої статті 40 КЗпП потрібне існування повторного факту (тобто вдруге чи більше разів) вчинення працівником винного невиконання чи неналежного виконання обов’язків вчинення працівником винного невиконання до нього вже застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення за вчинення таких дій раніше і на момент повторного невиконання ним без поважних причин трудових обов’язків їх не знято і не погашено.
Роботодавець зобов’язаний довести факт вчинення працівником нового порушення трудових обов’язків, яким він обґрунтовував наказ (розпорядження) про звільнення.
При цьому роботодавець не вправі вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором (стаття 31 КЗпП), тому відмова працівника від виконання роботи, що не входить до кола його обов’язків, не є порушенням трудової дисципліни і, відповідно, такі дії не дають підстав для його звільнення за пунктом 3 частини першої статті 40 КЗпП.
Вас може зацікавити
Книга обліку наказів з персоналу
Книга обліку наказів з персоналу розроблена з урахуванням рекомендацій Міністерства праці та соціальної політики України і практичної діяльності кадрових служб. Містить 5 граф і зазвичай застосовується на підприємствах, оскільки є достатньою для збереження усієї необхідної інформації, з рекомендаціями щодо ведення і заповнення.