Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  HR-бібліотека
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Календар подій
  Книжкова полиця
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Реклама
Суд поновив працівника на роботі: чоловік не прогулював, а перебував на самоізоляції через контакт із хворим на COVID-19
Новини
21.04.2021
Суд поновив працівника на роботі: чоловік не прогулював, а перебував на самоізоляції через контакт із хворим на COVID-19
 

Хмельницький апеляційний суд розглянув справу № 686/25294/20 за апеляційною скаргою Хмельницького бюро технічної інвентаризації (БТІ) на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 8 грудня 2020 року.

За рішенням, у жовтні минулого року до місцевого суду з позовом до Хмельницького бюро технічної інвентаризації про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди звернувся колишній системний адміністратор установи. Пояснив, що працював там з серпня 2019 року, а наказом від 15 вересня 2020 року його звільнили за прогул без поважних причин. Звільнення уважає незаконним, позаяк з 25 серпня до 10 вересня 2020 року хворів на ГРЗ та перебував на самоізоляції через контакт з особою, хворою на COVID-19, тобто був відсутній на роботі з поважних причин.

За таких обставин просив суд визнати незаконним і скасувати наказ про його звільнення з роботи, поновити його на посаді системного адміністратора, стягнути з БТІ на свою користь 30 297,33 грн середнього заробітку за час вимушеного прогулу та 1500 грн моральної шкоди.

Хмельницький міськрайонний суд позов задовольнив частково: визнав незаконним і скасував наказ про звільнення позивача з роботи за прогул без поважних причин, поновив його на займаній посаді, стягнув з БТІ на його користь 29 808,57 грн середнього заробітку за час вимушеного прогулу, 1500 грн моральної шкоди та 1681,6 грн судового збору.

Рішення суду в частині поновлення на роботі допущено до негайного виконання.

Рішення суду першої інстанції оскаржило БТІ: просило його скасувати та ухвалити нове — про відмову в позові. Апелянт певен, що позивача звільнили з дотриманням вимог закону, оскільки його не було на роботі без поважних причин з 2 до 4 та з 7 до 10 вересня 2020 року, тому підстави для поновлення його на роботі та стягнення на його користь середнього заробітку за час вимушеного прогулу відсутні.

Як встановив Хмельницький апеляційний суд, з 25 серпня до 1 вересня 2020 року позивач хворів, про що свідчить листок непрацездатності, й щодо нього і членів його сім’ї була підозра захворювання на COVID-19. Хворобу підтвердили в батька. А позивач, згідно з довідкою Військово-медичної служби Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області, знаходився на самоізоляції з 2 до 10 вересня 2020 року у зв’язку з контактом із хворим на COVID-19 і мав стати до роботи 11 вересня 2020 року.

«Встановивши, що з 2 до 4 та з 7 до 10 вересня 2020 року (позивач) перебував на самоізоляції у зв’язку з контактом із хворим на COVID-19, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відсутність його на роботі з поважних причин і невчинення ним прогулу», — констатує колегія суддів апеляційного суду.

ХАС визнав посилання БТІ на безпідставність перебування позивача на самоізоляції та відсутність його на роботі без поважних причин такими, що не відповідають фактичним обставинам справи та нормам чинного законодавства. Відтак залишив без задоволення апеляційну скаргу установи, а рішення Хмельницького міськрайонного суду — без змін.

Вас може зацікавити

Журнал реєстрації листків непрацездатності

Обов’язок роботодавця вести Журнал реєстрації листків непрацездатності передбачений статтею 739 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5.

Придбати видання

 
Хмельницький апеляційний суд

Переглядів: 1877 Версія для друку
 
Дивіться також:
«Декрет» не скорочують! Новий вид відпустки у Трудовому кодексі
Отримання статусу критично важливого підприємства: документи та порядок подання
Як оцифрувати трудову книжку за допомогою телефону?
Алгоритм відсторонення працівника від роботи
Чи має право роботодавець штрафувати працівника?
Зміни у правилах документообігу: аналіз нових законопроєктів
Донори крові та демобілізовані працівники у звіті № 1-ПВ
Оновлений проєкт Трудового кодексу: ключові положення та відповіді на запитання
Через повітряні тривоги працівник не встигає виконувати роботу: хто несе відповідальність?
Чи потрібно вносити до трудової книжки запис про мобілізацію?
Штатний розпис без порушень
«Декретні» для сумісників: приклади розрахунків
Зміни у порядку видачі паперових лікарняних
Скриншот як доказ: коли месенджер вирішує долю справи?
Зразок наказу про припинення виконання обов’язків з ведення військового обліку
Як збільшити обсяг заброньованих працівників: алгоритм від Міноборони
Чи можна скоротити особу з інвалідністю під час призупинення трудових відносин?
Коли працівнику можна доручити додаткові обов’язки?
Чи вносяться до трудової книжки дані про підприємницьку діяльність?
Призупинення дії трудового договору — зміни з 14.03.2026
Як звільнити працівника, який не оновив військово-облікові документи?
Додаткові трудові гарантії для постраждалих учасників Революції Гідності
Як оплачується робота при суміщенні та заміщенні?
Чи можна встановити випробувальний термін для одинокої матері?
Затверджено Порядок обчислення внеску за невиконання нормативу осіб з інвалідністю: приклад розрахунку
Чи означає закінчення строку трудового договору автоматичне звільнення?
Трудові відносини в зонах бойових дій: пропонуються радикальні зміни
Нюанси переведення працівника під час випробувального терміну
Як писати вакансії без порушень?
Звільнення мобілізованих за «строковими» договорами: судова практика
Які кадрові документи слід переглянути через підвищення мінзарплати?
Кому не треба сплачувати внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю?
У КЗпП може з’явитися День Біблії
Чи може працівник сам обирати банк для отримання заробітної плати?
Чи зобов’язаний працівник відповідати на робочі повідомлення у вихідний?
Особливості організації нічної роботи в умовах воєнного стану
Перелік документів для оформлення пенсії за віком
Переведення водія на інший вид транспорту: як зробити запис у трудовій?
Які штрафи передбачає проєкт Трудового кодексу для роботодавців?
Розміри лікарняних змінилися з 2026 року
Відпустка для родин військових
Чи може роботодавець відмовити у працевлаштуванні особі з інвалідністю?
Оплата відрядження у вихідний день
Посилення критеріїв критичності та зміни в бронюванні
Гайд по проєкту Трудового кодексу
Працівник, перебуваючи в неоплачуваній відпустці, не виходить на зв’язок: як його табелювати?
Чи можна скоротити працівникові строк випробування?
В яких випадках перебування особи на обліку в центрі зайнятості зараховується до страхового стажу?
Працевлаштування осіб з інвалідністю-2026: можливі помилки під час виконання нормативу
Оцифрування трудової книжки: відеоінструкція
Всі новини
Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2026 © МЕДІА ГРУПП
2026 © HR Liga
IM R40-02667

Copyright © 2005–2026 HR Liga
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються. Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі. Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
Вул. Є. Сверстюка, 11, корпус «А», а/с 185, м. Київ, Україна, 02002
З питань реклами: pr_oppb@mediapro.ua. Передплата видань: 0 800 219 977
З питань роботи сайту: admin@hrliga.com