ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
ЛИСТ
від 6 травня 2016 р. № 5171/2/4.5-ДП-16
Про надання роз’яснення [щодо належного виконання функцій з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та функцій щодо здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників]
|
Начальникам Головних управлінь (Управлінь) Держпраці в областях |
Державна служба України з питань праці (далі — Держпраці) з метою належного виконання функцій з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та функцій із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників повідомляє наступне.
Можливість здійснення покладених на Держпраці постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96 «Про затвердження Положення про Державну службу України з питань праці» (далі — Положення) функцій і повноважень з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та функції із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.02.2016 № 88-р.
Так, листом від 15.03.2016 № 3732/0/14-16/13 Міністерство соціальної політики України зазначило, що до приведення нормативно-правових актів з гігієни праці у відповідність до чинного законодавства посадові особи Держпраці при здійсненні державного нагляду (контролю) у цій сфері мають керуватись в межах компетенції чинними Законами України та нормативно-правовими актами з гігієни праці.
Відповідно до пункту 7 Положення Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
З метою проведення розслідування обставин та причин виникнення гострих, хронічних професійних захворювань, отруєнь та забезпечення складення санітарно-гігієнічних характеристик умов праці для подальшого визначення зв’язку захворювання з умовами праці посадові особи Держпраці повинні керуватись вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 «Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» (далі — Постанова 1232) та наказу Міністерства охорони здоров’я України від 13.12.2004 № 614 «Про затвердження Порядку складання та вимоги до санітарно-гігієнічних характеристик умов праці», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.02.2005 за № 260/10540 (далі — Порядок).
Наголошуємо, що в ході розслідування випадків професійних захворювань використовуються форми документів, що затверджені вищезазначеними нормативно-правовими актами. Форми друкуються на бланку Головного управління (Управління) Держпраці відповідної області, підписуються лікарем з гігієни праці та затверджуються начальником Головного управління (Управління) Держпраці відповідної області.
Згідно з пунктом 1.24 Порядку облік санітарно-гігієнічних характеристик здійснюється в Головному управлінні (Управлінні) Держпраці відповідної області за формою додатка 5 до Порядку.
Відповідно до пункту 92 Постанови 1232 реєстрація та облік випадків професійних захворювань (отруєнь) Головним управлінням (Управлінням) Держпраці відповідної області ведеться у журналі обліку професійних захворювань (отруєнь) за формою згідно з додатком 18 до цієї Постанови на підставі повідомлень за формою П-3 та актів за формою П-4.
Перший заступник Голови |
М. БАРДОНОВ |
|