МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 3 листопада 2015 р. № 1/11-15866
Щодо кількості заступників директора у спеціалізованих школах
У Міністерстві розглянули лист <…> щодо можливої кількості заступників директора у спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладах та повідомляємо.
Штатний розпис загальноосвітнього навчального закладу, в тому числі й спеціалізованого, формується відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 р. № 1205 «Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів» <…>.
Згідно з цим наказом посада заступника директора в школі вводиться за таких умов: 0,5 посади — при кількості 6–9 класів; 1 посада — при кількості 10–20 класів; 1,5 посади — при кількості 21–29 класів, 2 посади при кількості 30 і більше класів. Крім того, у школах I–III ступенів, які мають один — чотири 9–11 класи, кількість посад збільшується на 0,5 штатної одиниці, п’ять і більше 9–11 класів — на 1 штатну одиницю; у спеціалізованих середніх школах I–III ступенів з поглибленим вивченням іноземної мови, ліцеях, гімназіях та колегіумах вводиться додатково посада заступника директора.
Водночас слід зазначити, що норма про спеціалізовані школи з поглибленим вивченням іноземної мови існувала й в Методичних рекомендаціях, які діяли до набрання чинності вищезазначеним наказом № 1205, й в попередньому наказі, яким були затверджені Типові штатні нормативи шкіл (наказ від 09.08.96 р. № 264).
Збільшення чисельності заступників директора у спеціалізованих школах з поглибленим вивченням математики, економіки та права, інформаційних технологій, української мови тощо не передбачено.
Вважаємо, що внесення змін до Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів щодо збільшення кількості керівного складу у загальноосвітньому навчальному закладі є не доцільним та не на часі.
При цьому звертаємо увагу на те, що відповідно до статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері освіти належать такі з власних повноважень, як управління закладами освіти, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення; створення необхідних умов для виховання дітей; сприяння діяльності навчально-виховних закладів. Відповідно до цієї статті делегованими повноваженнями є визначення потреби та формування замовлень на кадри для цих закладів, укладення договорів на підготовку спеціалістів, організація роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів.
Отже, виконавчий орган відповідної місцевої ради має забезпечити створення необхідних умов для виховання і навчання дітей та сприяти діяльності начального закладу, що можливе, наприклад, шляхом введення до штатного розпису навчального закладу, із відповідним фінансуванням, наприклад, додаткових посад заступників керівника.
Заступник Міністра — керівник апарату |
О. ДЕРЕВ’ЯНКО |
|