ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ЛИСТ
від 28 грудня 2007 р. № 04-06/Б-232з-364
Про оплату листків непрацездатності сезонних працівників
Згідно із п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі — Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266, розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата застрахованої особи для оплати листка непрацездатності, є період роботи за останнім основним місцем роботи перед настанням страхового випадку, протягом якого застрахована особа працювала і сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески.
Згідно із п. 4 Порядку для застрахованих осіб, які працюють на умовах трудового договору безстрокового або строкового і робота яких не пов’язана із сезонним характером виробництва (приклади «а» і «б» наведені у Вашому зверненні), таким періодом є останні шість календарних місяців (з 1 до 1 числа), що передують місяцю, у якому настав страховий випадок.
Період, за який виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності зазначеній категорії працівників, визначений у ст. 2 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 № 2213, згідно якої допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, виплачується застрахованим особам Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, починаючи з шостого дня непрацездатності, за весь період до відновлення працездатності, або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.
Для осіб, робота яких пов’язана із сезонним характером виробництва за розрахунковий період береться 12 календарних місяців підряд (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.
Зазначеним особам, допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, згідно із ч. 2 ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 р. № 2240 (із змінами та доповненнями), надається не більш як за 75 календарних днів протягом календарного року.
Заступник директора |
С. В. БУРИНСЬКИЙ |
|