МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 22 березня 2012 р. № 1/11-3861
Щодо умов оплати праці
|
Начальнику Головного управління освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Брегіну М. Г. |
Шановний Михайле Григоровичу!
У департаменті загальної середньої та дошкільної освіти розглянуто Вашого листа від 19.03.2012 № 3-7/937, що надійшов до Міністерства, та повідомляємо наступне.
Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення визначені спільним наказом Мінсоцполітики та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519, зареєстрованим в Мін’юсті від 17 жовтня 2005 р. за № 1209/11489. Відповідно до пункту 2.21 додатка 3 підвищення посадових окладів (ставок) на 15 відсотків у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці передбачено лише медичним працівникам санаторних шкіл-інтернатів для дітей, хворих на туберкульоз.
Умови оплати праці працівників загальноосвітніх навчальних закладів визначені Інструкцію про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (із змінами і доповненнями), яка затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України за № 56 від 27.05.93 р. (далі — Інструкція).
Відповідно до п. 28 «в» посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах для дітей та підлітків, які потребують особливих умов виховання або тривалого лікування, в тому числі і санаторних школах-інтернатах, підвищуються на 20 відсотків.
Щодо інших категорій працівників, які за характером роботи безпосередньо спілкуються з учнями, вихованнями спеціальних закладів, а також класів (груп) спеціального призначення, організованих в закладах загального типу, то відповідно до п. 31 Інструкції їх посадові оклади підвищуються на 15–25 відсотків.
Перелік таких спеціальних закладів (класів, груп) визначений у додатку № 5 Інструкції. Зокрема, до таких закладів належать і школи-інтернати для дітей, які потребують тривалого лікування.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про загальну середню освіту» до санаторних шкіл (шкіл-інтернатів) I–III ступенів відносяться навчальні заклади з відповідним профілем для дітей, які потребують тривалого лікування.
При цьому п. 31 Інструкції визначено, що конкретний перелік працівників, які мають право на підвищення посадових окладів, і розмір підвищення встановлюється керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом залежно від інтенсивності і тривалості спілкування з учнями (вихованцями), які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, потребують тривалого лікування або особливих умов виховання.
Заступник Міністра |
Б. М. ЖЕБРОВСЬКИЙ |
|