Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Октябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Ноябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Все события
Реклама
Нормативная база

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21 листопада 2011 р. № 9833/0/11-6/11

Про надання інформації
[щодо навчання з питань охорони праці працівників]

Журналу «Все про охорону праці»

Держгірпромнагляд розглянув Вашого листа (вх. № Д-47/із від 15.12.2011, далі — Лист) про надання інформації та повідомляє. <…>

Запитання. Згідно з п. 8 Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки (додаток 6 до Порядку), роботодавцю необхідно подати декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки щодо навчання з питань охорони праці працівників; професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки.

Натомість, згідно з ст. 18 Закону України «Про охорону праці» та іншими нормативно-правовими актами, навчання з питань охорони праці мають проходити всі наймані працівники. Тобто формально відтепер всі суб’єкти господарювання мають подавати відповідну декларацію.

Чи не вкралась технічна помилка до п. 8 додатка 6 до Порядку (щодо декларування всіма суб’єктами господарювання такої роботи, як навчання з питань охорони праці працівників)? Яка саме інформація мала міститися у цій нормі?

Відповідь. У пункті 8 додатка 6 Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (далі — Порядок), зазначається навчання з питань охорони праці працівників; професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки.

Відповідно до вимог Конституції акти Кабінету Міністрів України є обов’язковими до виконання.

Запитання. Пунктом 12 Переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (додаток 3 до Порядку) передбачено отримання дозволу на експлуатацію (застосування) «технологічного устатковання хімічної, біохімічної, нафтохімічної, нафтогазопереробної, металургійної, коксохімічної, ливарної, олійно-жирової, ефіроолійної, деревообробної промисловості, хлор- та аміаковикористовуючих виробництв».

Чи потрібно отримати дозвіл на експлуатацію, наприклад, кожного окремого деревообробного верстату? Чи дозвіл має бути виданий на технологічне устатковання виробничого комплексу вцілому?

Чи потрібно отримати дозвіл на експлуатацію окремого деревообробного верстату, за умови якщо він використовується, наприклад, будівельною фірмою, а не в деревообробній промисловості?

Відповідь. Відповідно до форми заяви, наведеної у додатку 4 до Порядку, роботодавець, виробник або постачальник в разі здійснення експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткований підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 Порядку, у заяві на одержання дозволу зазначає його найменування, тип, марку та номер партії.

Дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у пункті 12 додатка 3 Порядку, зокрема технологічного устатковання деревообробної промисловості, повинен одержати суб’єкт господарювання, що здійснює діяльність в деревообробній промисловості. <…>


Перший заступник Голови
Держгірпромнагляду

В. ШАЙТАН

Просмотров: 7075 Последняя редакция: 17.04.2012

Версия для печати
 
Нормативная база

НОВЫЕ
поступления/обновления

Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Как, на ваш взгляд, отразилась бы на вашей работе отмена трудовых книжек?
Не верю, что отмена трудовых книжек вообще возможна
Положительно. С заполнением трудовых книжек очень много проблем
Негативно. Трудовая книжка — источник информации для кадровика (например, о прошлой работе и причинах увольнения кандидатов)
Мне все равно. Существенно на мою работу это не повлияет

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2019 © МЕДИА-ПРО
2019 © HR-Лига
Copyright © 2005–2019 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.