Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Октябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Ноябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Все события
Реклама
Нормативная база

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26 квітня 2017 р. № 8830/0/2-17/28

Щодо проведення ОМС перевірок дотримання законодавства про працю

Міністерство соціальної політики розглянуло <…> звернення стосовно проведення органами місцевого самоврядування перевірок дотримання законодавства про працю на підприємствах, в установах, організаціях і повідомляє.

У зв’язку із набранням чинності Законом України від 06.12.2016 р. № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» Мінсоцполітики розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі — проект акта), яким запроваджується механізм легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці через делегування органам місцевого самоврядування повноважень із здійснення контролю у цій сфері.

Проект акта розроблено з метою забезпечення здійснення виконавчими органами міських рад, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад делегованих повноважень Державної служби України з питань праці щодо державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладення штрафів у разі виявлення його порушень.

Проектом акта, який на сьогодні подано на розгляд Уряду, визначено функції представників Держпраці та органів місцевого самоврядування при виконанні заходів з контролю за дотриманням законодавства про працю.

Також інформуємо, що у вичерпному переліку установ, на які не поширюється мораторій на проведення перевірок у 2017 році, визначеному статтею 6 Закону України від 03.11.2016 р. № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі — Закон), органи місцевого самоврядування відсутні.

Стосовно необхідності внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України інформуємо, що питання накладення штрафів органами місцевого самоврядування регламентується пунктом 2 частини третьої статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до частин першої — четвертої статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті КУпАП, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, або ті самі діяння, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 255 КУпАП на посадових осіб, уповноважених виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад на складання протоколів про адміністративні правопорушення, поширюються норми частин першої-четвертої статті 41 КУпАП.

З огляду на викладене стаття 265 Кодексу законів пре працю України не потребує внесення змін.

Міністр А. РЕВА

Просмотров: 850 Последняя редакция: 25.05.2017

Версия для печати
 
Нормативная база

НОВЫЕ
поступления/обновления

Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Ведется ли в вашей компании контроль за тем, как сотрудники используют рабочее время?
Да, и весьма строгий
Да, но только формально
Нет
Не знаю

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2019 © МЕДИА-ПРО
2019 © HR-Лига
Copyright © 2005–2019 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.