Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Октябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Ноябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Все события
Реклама
Нормативная база

ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

РОЗ’ЯСНЕННЯ

від 24 червня 2014 р.

Оформлення повторної декретної відпустки

Ситуація: Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, знову вагітна.

Запитання:

1) Як правильно оформити відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?

2) Якими нормативними актами слід керуватися?

Відповідь:

Згідно зі статтею 179 Кодексу законів про працю України та статей 17, 20 Закону України «Про відпустки» оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами надається жінкам на підставі медичного висновку. Таким висновком є листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, виданий в порядку, визначеному пунктом 6 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 листопада 2001 № 455.

Листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами відповідно до частини першої статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240-III) є також підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах, яка відповідно до норм статті 38 цього ж Закону надається у формі матеріального забезпечення, що компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Таким чином, оплата відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами проводиться шляхом призначення застрахованій особі допомоги по вагітності та пологах у порядку, встановленому Законом № 2240-III.

Відповідно до абзацу третього частини третьої статті 38 Закону № 2240-III за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується застрахованій особі незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Застрахована особа, яка під час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку завагітніла і отримала листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, має звернутися до роботодавця із заявою про надання їй на підставі листка непрацездатності відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. На підставі зазначеної заяви роботодавцем видається наказ про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Рішення про призначення допомоги по вагітності та пологах застрахованій особі має прийняти комісія (уповноважений) із соціального страхування, що повинна бути створена на підприємстві на підставі частини третьої статті 50 Закону № 2240-III. Відповідне рішення комісії оформляється протоколом. Документи для призначення допомоги по вагітності та пологах відповідно до частин першої та другої статті 52 Закону № 2240-III розглядаються комісією не пізніше десяти днів з дня їх надходження, а виплата допомоги проводиться у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати. При цьому право на отримання на першу дитину допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не втрачається (відповідно до частини третьої статті 38 Закону № 2240-III).

Допомога по вагітності та пологах виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей — 70) календарних днів після пологів. Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно та надається в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів, у розмірі 100% середньої заробітної плати (підстава — статті 38, 39 Закону № 2240-III).

Середня заробітна плата для нарахування допомоги по вагітності та пологах обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 № 1266.

____________


Просмотров: 4243 Последняя редакция: 18.07.2014

Версия для печати
 
Нормативная база

НОВЫЕ
поступления/обновления

Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
При устройстве на работу в вашу компанию высшее образование:
Играет главную роль
Важно только для топовых позиций
Вообще не играет роли, главное — опыт сотрудника!

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2019 © МЕДИА-ПРО
2019 © HR-Лига
Copyright © 2005–2019 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.