Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Сентябрь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Октябрь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       

Все события
Реклама
Щорічна відпустка зі святкового дня: чи можливо?
Новости / Мониторинг законодательства
13.09.2021
Щорічна відпустка зі святкового дня: чи можливо?
 

За графіком змінності робоча зміна працівника припадає на святковий день. Цей працівник просить надати йому відпустку саме з цього дня. Наскільки законно це з точки зору трудового законодавства?

Ця ситуація доволі часто трапляється на практиці. Оскільки працівник працює за змінним графіком роботи і його робочий день збігається зі святковим, сенс у початку відпустки з такого дня є. Адже в такому разі цей день додадуть до тієї тривалості відпустки, яку він зазначить у заяві. Але давайте по черзі розберемося в законності і вигодах надання відпустки зі святкового дня.

Розпочнемо з частини першої ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). У ній сказано, що тривалість відпусток незалежно від режимів і графіків роботи розраховується в календарних днях. Будь-яких норм, що зобов’язують надавати відпустку працівникові саме з робочого дня або забороняють надавати відпустку зі святкового (неробочого, вихідного) дня, чинне законодавство не містить.

Тому нічого негожого в тому, що працівник хоче піти у відпустку зі святкового дня, немає. І роботодавцеві нічого за це не загрожує, адже що не заборонено, те дозволено. Тобто трудове законодавство ви не порушите.

Майте на увазі: у разі ділення відпустки на частини зі святкового дня може розпочинатися як основна частина відпустки (тривалістю не менше 14 календарних днів), так і будь-яка інша частина довільної тривалості.

І пам’ятайте, що черговість надання щорічних відпусток установлюється графіком. При цьому конкретний строк надання щорічної відпустки має бути узгоджений між працівником і роботодавцем.

Зверніть увагу: святкові і неробочі дні, передбачені ст. 73 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), не враховуються при визначенні тривалості щорічних відпусток і соцвідпусток на дітей (ст. 781 КЗпП, частина друга ст. 5 Закону про відпустки). Це означає: у разі якщо святкові (неробочі) дні припадають на період зазначених відпусток, їх тривалість автоматично подовжується.

Увага! Святкові і неробочі дні, які припадають на період щорічної відпустки, не оплачуються.

Коли складати наказ про надання відпустки в цій ситуації?

Тут жодних особливостей немає. Якщо працівник іде у відпустку у строк, визначений графіком відпусток, то наказ можна скласти за 2 тижні до дати початку відпустки й ознайомити з ним працівника під підпис. У цьому разі наказ виконуватиме роль повідомлення працівника про дату початку відпустки.

Якщо ж у вашій установі практикується направлення працівникам окремих повідомлень про дату початку відпустки, а також у разі, коли працівник іде у відпустку не за графіком, видати наказ про надання відпустки потрібно з таким розрахунком, щоб на його підставі бухгалтерія встигла розрахувати і виплатити працівникові відпускні. Нагадаємо: відпускні працівник повинен отримати не пізніше ніж за 3 дні до початку відпустки (частина перша ст. 21 Закону про відпустки).

Висновки

  • Відпустка може розпочинатися зі святкового дня, передбаченого ст. 73 КЗпП.
  • Святкові дні, що припали на відпускний період, до кількості днів відпустки не включаються і не оплачуються.
Вас може зацікавити

Книга обліку щорічних і додаткових відпусток

У книзі обліку щорічних і додаткових відпусток працівників подані рекомендації щодо його ведення з метою якісного обліку та здійснення оперативного контролю наданих відпусток, а також, щоб використовувати його дані для підготовки квартальної і річної звітності.

Придбати видання

 

Олена Біляєва

Оплата праці

Просмотров: 863 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Е-лікарняний. Основи
Які документи подає особа з інвалідністю під час прийняття на роботу
З основного місця роботи на сумісництво: поради Держпраці щодо оформлення
Що потрібно знати роботодавцю про працю вагітних жінок і працівників із дітьми?
ВС нагадав права Держпраці під час позапланової перевірки
Трудове законодавство планують оновити: три законопроекти пройшли перше читання
Перенесення робочих днів через свята вкотре пропонують скасувати
Е-лікарняний: а можна не оплачувати?
Затверджено плани перевірок Фонду соцстраху на ІV квартал 2021 року
Процедуру укладення трудового договору хочуть спростити
Увага! Незабаром зміниться форма Повідомлення про прийняття працівника на роботу
Довідник за лікарняними листками
Мобінг на робочому місці: що потрібно знати
Що не так з урядовим законопроектом щодо реформування служби зайнятості?
Як застосовувати нові зміни до Порядку розрахунку середньої зарплати № 100: роз’яснення від Мінекономіки
Співробітники не хочуть повертатися в офіс після віддаленої роботи: дії працедавця
Хто і як може отримати доплату та надбавку за інтенсивність праці?
Чи потрібно внести запис у трудову книжку працівника про зміну безстрокового трудового договору на строковий?
Відповіді на поширені запитання щодо е-лікарняних від ФСС
Працівника призвали на військову службу: гарантії за місцем роботи
Робота за сумісництвом: яка загальна тривалість роботи протягом місяця?
Проект Держбюджету-2022: якою будуть мінімальна зарплата та прожитковий мінімум
Інспекційні відвідування Держпраці: віднині вони поза законом?
Приймаємо на роботу: нові правила «гри»
В який момент до 1 жовтня е-лікарняні вважаються виданими?
Знайомимося зі строками подання звітів до Держстату у 2022 році
Зменшення працівнику тривалості відпустки через карантин: чи можливо?
Права осіб з інвалідністю на працю та адаптацію на робочому місці (інфографіка)
Відпустка держслужбовця: нюанси надання грошової допомоги
Чи треба ФОПу реєструвати трудові договори з найманими працівниками?
Перехід на електронні трудові: чи реально вийти на пенсію пізніше?
Здійснення розрахунку при звільненні
Чи є довідка з тимчасової непрацездатності підставою для надання відпустки по вагітності та пологах?
Переведення діловода на посаду спеціаліста в місцевій раді: чи треба згода від працівника?
Надання відпустки без збереження зарплати: важливий висновок ВСУ
Порядок отримання відпустки при народженні дитини
Чи можуть звільнити працівника за пости у соцмережах?
Коли можна отримати грошову компенсацію замість днів відпустки?
«Декрет» для чоловіків: що варто знати працедавцям
Незаконне звільнення та поновлення на роботі: судова практика
Чи надається працівнику щорічна основна відпустка наперед?
Відпустка без збереження зарплати: спірні питання
Чи можна звільнити вагітну жінку у зв’язку зі закінченням строкового договору?
Кримінальна відповідальність за невиплату заробітної плати
Які офісні заборони є незаконними?
Нюанси поновлення на роботі незаконно звільненого працівника
Додаткові пільги при працевлаштуванні людей з інвалідністю
Е-лікарняні: прогрес або катастрофа?
Мінекономіки підготувало оновлене законодавство про колдоговори
Що писати в наказі про догану?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Какова численность работников в вашей компании?
До 50
51-100
101-500
501-1000
1001-5000
Больше 5000

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2021 © МЕДИА-ПРО
2021 © HR-Лига
Copyright © 2005–2021 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com