Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Июнь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Июль 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Все события
Реклама
Електронні трудові книжки: перехідні моменти
Новости / Мониторинг законодательства
27.04.2021
Електронні трудові книжки: перехідні моменти
 

У зв’язку з переходом на електронний облік трудової діяльності багато кадровиків уже зараз подають скан-копії трудових книжок працівників. При цьому часто виникає запитання: чи потрібно знову сканувати трудову, якщо працівника перевели на іншу роботу або він звільнений?

Перехідні моменти

З 10.06.2021 р. набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 р. № 1217-IX (далі — Закон № 1217). По суті, із зазначеної дати і розпочнеться перехід на електронний облік трудової діяльності, який триватиме 5 років (до 10.06.2026 р.).

До 10.06.2021 р. діють «старі» правила обліку трудової діяльності. Тобто залишаються актуальними всі вимоги до застосування паперових трудових книжок:

  • при прийнятті на роботу працівник подає трудову книжку (крім тих, хто працевлаштується вперше і не має ще трудової книжки);
  • роботодавець, у свою чергу, зобов’язаний внести до трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу, про заохочення та нагородження;
  • при звільненні працівнику видають трудову книжку із записом про звільнення.

Важливо! До 10.06.2021 р. роботодавці не зобов’язані передавати до ПФУ скан-копії трудових книжок (або оцифровані відомості). Це можна зробити добровільно відповідно до Порядку обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, затвердженого постановою КМУ від 27.11.2019 р. № 1084 (далі — Порядок № 1084)

Як показує практика, управління ПФ на місцях часто просять надати їм скан-копії трудових книжок тих працівників, яким призначається пенсія. Передаючи до ПФ копії трудових книжок, не забудьте про те, що невід’ємною складовою частиною відомостей, які передаються роботодавцем, є сканована копія згоди працівника на надання дозволу на обробку його персональних даних (п. 7 Порядку № 1084).

Зверніть увагу: роботодавці, які до 10.06.2021 р. передали до ПФУ скан-копії трудових книжок працівників, продовжують зберігати такі трудові книжки в себе і на руки працівникам їх не видають.

Виняток: трудові книжки працівників ФОП — вони зберігаються безпосередньо в працівників.

У разі переведення працівника на іншу постійну роботу або звільнення працівника після того, як дані його трудової книжки були передані до ПФУ відповідно до Порядку № 1084, але до 10.06.2021 р., усі записи про переведення/звільнення обов’язково вносяться до паперової трудової книжки. При цьому повторно сканувати і передавати відомості з трудової книжки до ПФУ Порядок № 1084 не вимагає.

В останній робочий день перед звільненням роботодавець зобов’язаний внести відповідний запис про звільнення до трудової книжки і видати її на руки працівнику. Не забудьте також провести в день звільнення остаточний розрахунок із працівником. Копію наказу про звільнення роботодавець зобов’язаний видати працівнику в тому випадку, якщо звільнення відбувається за ініціативою роботодавця. В інших випадках копія наказу видається на вимогу працівника.

Електронний облік трудової діяльності

Після 10.06.2021 р. — дати набрання чинності Законом № 1217 — у роботодавця виникне обов’язок переходити на так звані електронні трудові книжки.

Зверніть увагу: електронної трудової книжки як конкретного електронного документа не буде. Облік трудової діяльності вестиметься у складі персональної електронної облікової картки в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Реєстр застрахованих осіб).

Як же вестиметься облік трудової діяльності після дати «Х» — 10.06.2021 р.?

Працівники, які перебувають у трудових відносинах на 10.06.2021 р. Трудові книжки таких працівників роботодавець сканує і передає до ПФУ. Порядок і черговість подання відомостей повинен визначити ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики (п. 5 ч. 4 ст. 20 Закону про ЄСВ у редакції з 10.06.2021 р.).

Після завершення робіт із внесення відомостей про трудову діяльність до Реєстру застрахованих осіб наявні трудові книжки потрібно буде видати працівникам під підпис.

Після цього всі відомості про трудову діяльність працівників потрібно буде вносити до Реєстру застрахованих осіб.

Зверніть увагу: роботодавець зобов’язаний видати в день звільнення належним чином оформлену трудову книжку працівнику, з яким укладено трудовий договір до 10.06.2021 р. і який звільняється до завершення процедури включення до Реєстру застрахованих осіб відсутніх відомостей про трудову діяльність (п. 2 розд. II Закону № 1217).

Якщо працівник звільняється після завершення зазначеної процедури, то роботодавець вносить відповідний запис про звільнення до паперової трудової книжки, що зберігається в працівника, на вимогу самого працівника (ч. 1 ст. 47 КЗпП у редакції з 10.06.2021 р.). Не забудьте також видати такому працівнику в день звільнення копію наказу (розпорядження) про звільнення.

Новоприйняті працівники. При прийнятті на роботу працівник повинен буде надати трудову книжку (за її наявності) або відомості про трудову діяльність із Реєстру застрахованих осіб.

Громадянин, який приймається на роботу вперше, матиме право вимагати оформити йому паперову трудову книжку. І роботодавець зобов’язаний буде це зробити не пізніше 5 днів після прийняття на роботу.

З 10.06.2021 р. усі відомості про трудову діяльність (про прийняття на роботу, присвоєння, зміну, позбавлення розряду, рангу, класу, звання, категорії, стажування, переведення на іншу роботу, підстави звільнення) потрібно буде вносити до Реєстру застрахованих осіб (електронної трудової книжки). Порядок і черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок повинні визначити ПФУ за погодженням із Мінсоцполітики.

У день звільнення роботодавець зобов’язаний буде видати працівнику копію наказу (розпорядження) про звільнення і провести з ним остаточний розрахунок. До паперової трудової книжки запис про звільнення роботодавець зобов’язаний буде вносити тільки на вимогу працівника (ст. 47 КЗпП у редакції з 10.06.2021 р.).

Зауважимо: згідно із Законом № 1217 порядок ведення трудових книжок визначається Кабміном. Як ви пам’ятаєте, чинна Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників затверджена спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58.

Виходячи із цього, цілком імовірна поява нового, Кабмінівського документа, що визначає правила ведення паперових трудових книжок в «електронних» реаліях сьогодення.

Вас може зацікавити

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Придбати видання

 

Олена Біляєва

Оплата праці

Просмотров: 2553 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Відпускна компенсація: як потрапити в халепу
Автоматичне призначення пенсії за віком: що варто знати
Як відбувається створення та оплата е-лікарняних?
Видавати копію наказу про звільнення тепер обов’язково
Технічний і господарський персонал бюджетних установ
Чи дізнається роботодавець діагноз працівника з е-лікарняного?
В якій формі видаватимуть лікарняні листки в період перехідної моделі?
Повышение пенсий работающим пенсионерам: о чем молчит Пенсфонд
Персональні дані українців захищатимуть по-новому
Електронні трудові книжки: що змінилося з 10 червня?
Як працівник повідомляє роботодавцю про відкритий е-лікарняний?
Що роботодавцю робити з е-лікарняним: інструкція від ФСС
Право на відпочинок: інші види відпусток, про які варто знати
Мінекономіки пропонує зміни у процедурі видачі дозволів на працевлаштування іноземців
Розроблено Порядок надання відпустки при народженні дитини
Як будуть видавати е-лікарняні: проект наказу МОЗ
Прийняття працівника на «декретну» посаду: важливі аспекти
Чи можливо отримання компенсації за відпустку, не використану через хворобу?
Як будуть оплачуватися е-лікарняні: роз’яснення ФСС
Що може змінитися у трудовому законодавстві найближчим часом
Рада планує скасувати перенесення робочих днів через свята
Електронні трудові книжки: життя після 10 червня
Чи можливо отримати відпустку без збереження зарплати декілька разів на рік?
Як звітувати про кількість працівників, їх прийняття та звільнення у 4ДФ?
Е-лікарняні: оприлюднено проект порядку видачі
Електронні трудові книжки: «низький старт»
Звільнення під час лікарняного: коли правомірне
Як надається відпустка за роботу з важкими умовами на неповний робочий час?
З 1 вересня е-лікарняні стануть обов’язковими: затверджено наказ
Право на відпочинок: додаткові відпустки у зв’язку з навчанням
Чи можливе встановлення робочої зміни тривалістю більше 12 годин?
Працевлаштування на роботу за сумісництвом
Прийнято за основу закон щодо профстандартів
Право на відпочинок: соціальні відпустки
Як в документах зазначати на час відсутності керівника посаду його заступника?
Визначення строку застосування дисциплінарного стягнення
Як працюють нові правила оформлення е-лікарняних?
Нардепи знову взялися за пенсійний вік українців: новий законопроект
Подання скан-копій трудових книжок до ПФУ: відповіді на запитання
Трудові перевірки: типові порушення роботодавців
Розроблено проект Порядку надання відпустки при народженні дитини
Комітет ВР підтримує введення реформи трудового законодавства
Право на відпочинок: відпустка без збереження заробітної плати
Правове регулювання роботи сезонних працівників
Повідомлення про можливе зупинення (скорочення) виробництва подається за новою формою
Для держслужбовців уводять нові етичні правила
Право на відпочинок: перенесення, поділ та відкликання щорічних відпусток
Скласти посадову інструкцію замало — потрібен (справжній) підпис працівника!
Чи можна встановлювати різні розміри доплат за роботу в нічний час?
Трудові права жінки у відпустці по догляду за дитиною
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Нужна ли вам «белая» зарплата?
Да, без нее не получишь кредит и приличную пенсию
Лучше большая «черная», а о старости позабочусь сам
Для людей это лучше, а для малого бизнеса — крах
Мне все равно, лишь бы платили

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2021 © МЕДИА-ПРО
2021 © HR-Лига
Copyright © 2005–2021 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com