Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Март 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Все события
Реклама
Оплата лікарняного до та після звільнення
Новости / Мониторинг законодательства
16.01.2021
Оплата лікарняного до та після звільнення
 

Працівник за власним бажанням звільнився, а потім надав лікарняний лист. За цим лікарняним листом хвороба розпочалася ще у період, коли він був у трудових відносинах із підприємством, а закінчилася вже після припинення трудових відносин. Як оплачувати лікарняний?

Така ситуація не дивина, але в нормативних документах вона не врегульована. Тому ми звернулись за роз’ясненнями до держорганів.

Фахівці Мінсоцполітики відповіли у листі «Щодо оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності у разі звільнення працівника» від 15.12.2020 р. № 11599/0/290-20/45.

Щоб була зрозуміла особливість цієї ситуації, розглянемо умовний приклад: дата звільнення працівника за власним бажанням — 14.12.2020 р.; період хвороби — з 12.12.2020 р. по 21.12.2020 р.

По-перше, факт початку хвороби працівника у час його перебування у трудових відносинах з роботодавцем надає йому право на матеріальне забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (ст. 19 Закону про соцстрахування).

І тут тримаємо орієнтир саме на дату початку хвороби. Навіть якщо хвороба працівника почнеться у день його звільнення (останній день трудових відносин), він матиме право на матзабезпечення.

По-друге, за загальними правилами, починаючи з шостого дня хвороби допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується ФСС за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення (ч. 2 ст. 22 Закону про соцстрахування).

Отже, виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності Фондом після звільнення працівника Законом про соцстрахування врегульована. І тут не виникає запитань.

По-третє, відповідно до п. 2 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затвердженому постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 440 та ч. 2 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» перші п’ять днів тимчасової непрацездатності (що підтверджені лікарняним листом) оплачуються за рахунок коштів роботодавця та повністю або частково компенсують втрату заробітної плати (доходу).

Але ситуація ускладнена звільненням (за наведеним прикладом — на третій день хвороби). На відміну від оплати хвороби за рахунок ФСС, нормативкою не передбачена оплата днів хвороби (з перших п’яти днів) за рахунок роботодавця після звільнення працівника.

Отже, у загальній оплаті хвороби працівника у ситуації, що розглядається, після його звільнення й до початку шостого дня хвороби буде проріха.

І лікарняний лист із наведеного прикладу треба оплатити так:

  • за рахунок роботодавця оплачуємо тільки три дні (12, 13 та 14 грудня). Тобто тільки дні у межах трудових відносин. Дні хвороби (з перших п’яти), що припали на час після звільнення (15 та 16 грудня), роботодавець не оплачує;
  • з шостого дня хвороби й до відновлення працездатності (з 17 по 21 грудня) допомогу по тимчасовій непрацездатності фінансує ФСС.
Вас може зацікавити

Журнал реєстрації листків непрацездатності

Обов’язок роботодавця вести Журнал реєстрації листків непрацездатності передбачений статтею 739 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5.

Придбати видання

 

Ірина Долга

Оплата праці

Просмотров: 921 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Чи оплачують лікарняний за період відсторонення від роботи?
Що таке «особливі умови праці» і хто може конкретизувати висновки МСЕК?
Ознаки трудових відносин: альтернативний законопроект
Бізнес захистять від трудових інспекторів
Робота на умовах неповного та ненормованого робочого часу
Оформлення трудових відносин при роботі за сумісництвом
Приведення назви посади у відповідність до класифікатора професій: як це зробити?
Хто має право на дострокову пенсію: названо оновлений список
Права роботодавця при звільненні працівника
Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: з’явився текст законопроекту
Нові роз’яснення Мінекономіки щодо розрахунку середнього заробітку
ВС відповів, з якого моменту працівник вважається поновленим на роботі
Допомога по частковому безробіттю під час інших карантинів: підписано закон
Новые трудовые договоры: интересны ли они фрилансеру и работодателю
Звільнення працівників, які досягли пенсійного віку
Чи надають додатково відпустку за багатозмінний режим праці?
Компенсація за порушення термінів виплати зарплати: зміни в законодавстві
Діють нові правила дистанційної та надомної роботи
Звільнення за власним бажанням: запитання — відповіді
Чи поширюються на сумісника всі гарантії працівника?
Фрілансерам готують спеціальні умови оформлення на роботу
Президент підписав Закон про дистанційну та надомну роботу
Електронна трудова книжка: яких змін чекати найближчим часом
У який строк роботодавець повинен подати заяву на виплату лікарняних та декретних?
Організація та проведення робіт тимчасового характеру
Звільнення під час відпустки: дії працівника та роботодавця
Чи можна звільнити працівника через те, що він двоюрідний брат свого керівника?
Чи може ФСС прийти під час карантину на перевірку?
Бізнес просить скасувати зміни до Порядку № 100
До 1 березня слід подати звіт за новою формою № 10-ПОІ
Сім ознак трудових відносин: до чого готуватись роботодавцям
Як впливає отримання зарплати у меншому, ніж мінімальний, розмірі на страховий стаж?
Помер працівник: дії роботодавця
Трудові гарантії для донорів крові
Навчальна відпустка: особливості надання та оплати
Чи зобов’язаний роботодавець приймати за направленням від центру зайнятості?
Віддалена робота по-новому: аналіз змін до КЗпП
Як звільнити під час випробувального терміну?
Нюанси надання «карантинної» відпустки за свій рахунок
Кого забороняється залучати до роботи в нічний час?
Дистанційна та надомна робота за новими правилами
Не плутайте поняття трудовий, страховий, пільговий та спеціальний стаж
Особливості надання відпустки неповнолітньому працівнику
Трудова книжко: давай, до побачення?
Чи може випробувальний термін бути неоплачуваним?
Чи можна замінити додаткову відпустку на дітей грошовою компенсацією?
Звіт про осіб з інвалідністю приймаються лише за новою формою!
Виходимо з тіні? Розбираємося з ознаками трудових відносин
Хто та як повинен перевести трудові книжки в електронний вигляд?
Законність перевірки Держпрацею за зверненням податкового органу
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Как добиться повышения зарплаты?
Пожаловаться начальству на тяжелую жизнь
Хорошо работать, чтобы получать премии
Повысить квалификацию и занять руководящий пост
Найти другую работу
Объявить забастовку
Меня устраивает моя зарплата

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2021 © МЕДИА-ПРО
2021 © HR-Лига
Copyright © 2005–2021 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.