Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Март 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Все события
Реклама
Як зберігати та обліковувати трудові книжки?
Новости / Мониторинг законодательства
15.01.2021
Як зберігати та обліковувати трудові книжки?
 

Колись трудові книжки вважалися бланками суворої звітності. Тепер їх взагалі збираються замінити електронними реєстрами. Однак про повну відмову від паперової форми цього документа наразі не йдеться. Тож роботодавцю доведеться й надалі мати справу з трудовими книжками працівників. Вдивіться уважно в п. 3 постанови КМУ «Про трудові книжки працівників» від 27.04.1993 р. № 301 — із січня 2014 року в ньому відсутні слова, які раніше вказували на особливий облік бланків трудових книжок. Тому Книгу обліку бланків трудових книжок і вкладишів до них типової форми № П-9 вести не потрібно.

І нехай вас не хвилює той факт, що в Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.1993 р. № 58 (далі — Інструкція № 58) трудова книжка досі розглядається як бланк суворої звітності, відповідно, п. 7.1 Інструкції № 58 вимагає, щоб бухгалтерія підприємства (установи, організації) вела згадану вище Книгу за формою № П-9. Просто в уповноважених органів ніяк не дійдуть руки, щоб внести відповідні правки до Інструкції № 58.

А ось Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них за формою № П-10, затверджена наказом Мінстату від 27.10.1995 р. № 277, актуальна й сьогодні. Зверніть увагу: ця Книга має бути пронумерована, прошнурована і скріплена підписом керівника установи та печаткою. У більшості випадків такі Книги ведуться спеціалістами кадрової служби (служби управління персоналом) або іншого підрозділу, відповідального за оформлення та звільнення працівників.

У Книзі обліку руху трудових книжок і вкладишів до них реєструють усі трудові книжки, прийняті від працівників при працевлаштуванні, а також заведені трудові книжки і вкладиші до них із записом серії та номера.

У графах 2–4 Книги зазначають:

  • дату надання трудової книжки при працевлаштуванні — щодо працівників, які прийняті з трудовою книжкою, або
  • дату, коли трудову книжку оформили в установі, — для працівників, які працевлаштуються вперше.

Графу 11 Книги заповнюють тільки щодо трудових книжок та/або вкладишів, які видали й оформили в цій установі. Якщо ж книжка/вкладиш була надана працівником, у цій графі ставлять прочерк.

У день звільнення працівникові видають трудову книжку/вкладиш. При цьому дату видачі книжки та реквізити наказу про звільнення вносять до графи 12 Книги за формою № П-10, а в графі 13 працівник своїм підписом підтверджує, що отримав трудову книжку. Крім того, підпис про отримання трудової книжки звільнений працівник повинен поставити в Особовій картці за формою № П-2.

У випадку якщо працівник у день звільнення відсутній на роботі, власник або уповноважений ним орган у цей день направляє йому поштове повідомлення про необхідність отримати трудову книжку.

Важливо! Пересилання трудової книжки поштою з доставкою за зазначеною адресою допускається тільки з письмової згоди працівника.

Трудові книжки, які працівники не забрали при звільненні (незатребувані), зберігають протягом 2 років в установі окремо від трудових книжок інших працівників. Після закінчення цього строку незатребувані трудові книжки передаються до архіву установи, де їх зберігають не менше 50 років, після чого знищують в установленому порядку (п. 6.2 Інструкції № 58).

Вас може зацікавити

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Придбати видання

 

Олена Біляєва

Оплата праці

Просмотров: 801 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Чи оплачують лікарняний за період відсторонення від роботи?
Що таке «особливі умови праці» і хто може конкретизувати висновки МСЕК?
Ознаки трудових відносин: альтернативний законопроект
Бізнес захистять від трудових інспекторів
Робота на умовах неповного та ненормованого робочого часу
Оформлення трудових відносин при роботі за сумісництвом
Приведення назви посади у відповідність до класифікатора професій: як це зробити?
Хто має право на дострокову пенсію: названо оновлений список
Права роботодавця при звільненні працівника
Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: з’явився текст законопроекту
Нові роз’яснення Мінекономіки щодо розрахунку середнього заробітку
ВС відповів, з якого моменту працівник вважається поновленим на роботі
Допомога по частковому безробіттю під час інших карантинів: підписано закон
Новые трудовые договоры: интересны ли они фрилансеру и работодателю
Звільнення працівників, які досягли пенсійного віку
Чи надають додатково відпустку за багатозмінний режим праці?
Компенсація за порушення термінів виплати зарплати: зміни в законодавстві
Діють нові правила дистанційної та надомної роботи
Звільнення за власним бажанням: запитання — відповіді
Чи поширюються на сумісника всі гарантії працівника?
Фрілансерам готують спеціальні умови оформлення на роботу
Президент підписав Закон про дистанційну та надомну роботу
Електронна трудова книжка: яких змін чекати найближчим часом
У який строк роботодавець повинен подати заяву на виплату лікарняних та декретних?
Організація та проведення робіт тимчасового характеру
Звільнення під час відпустки: дії працівника та роботодавця
Чи можна звільнити працівника через те, що він двоюрідний брат свого керівника?
Чи може ФСС прийти під час карантину на перевірку?
Бізнес просить скасувати зміни до Порядку № 100
До 1 березня слід подати звіт за новою формою № 10-ПОІ
Сім ознак трудових відносин: до чого готуватись роботодавцям
Як впливає отримання зарплати у меншому, ніж мінімальний, розмірі на страховий стаж?
Помер працівник: дії роботодавця
Трудові гарантії для донорів крові
Навчальна відпустка: особливості надання та оплати
Чи зобов’язаний роботодавець приймати за направленням від центру зайнятості?
Віддалена робота по-новому: аналіз змін до КЗпП
Як звільнити під час випробувального терміну?
Нюанси надання «карантинної» відпустки за свій рахунок
Кого забороняється залучати до роботи в нічний час?
Дистанційна та надомна робота за новими правилами
Не плутайте поняття трудовий, страховий, пільговий та спеціальний стаж
Особливості надання відпустки неповнолітньому працівнику
Трудова книжко: давай, до побачення?
Чи може випробувальний термін бути неоплачуваним?
Чи можна замінити додаткову відпустку на дітей грошовою компенсацією?
Звіт про осіб з інвалідністю приймаються лише за новою формою!
Виходимо з тіні? Розбираємося з ознаками трудових відносин
Хто та як повинен перевести трудові книжки в електронний вигляд?
Законність перевірки Держпрацею за зверненням податкового органу
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Как добиться повышения зарплаты?
Пожаловаться начальству на тяжелую жизнь
Хорошо работать, чтобы получать премии
Повысить квалификацию и занять руководящий пост
Найти другую работу
Объявить забастовку
Меня устраивает моя зарплата

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2021 © МЕДИА-ПРО
2021 © HR-Лига
Copyright © 2005–2021 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.