Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Сентябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Октябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Все события
Реклама
Нарахування заробітної плати
Новости / Мониторинг законодательства
24.07.2020
Нарахування заробітної плати
 

На підприємстві є відвантаження в суботу або неділю. У видаткових накладних уписуємо менеджера. У наказі про прийняття на роботу щодо цієї посади прописали: графік роботи гнучкий, змінний, але не більше місячної норми. Чи правильно ми розрахували зарплату за березень: оклад становить 5000 грн, у березні 21 робочий день, менеджер відпрацював 21 день, але 02.03.2020 р. (понеділок) він відпрацював 6 годин і 2 години відпрацював 07.03.2020 р. (субота) згідно з табелем, нарахування за березень становлять 5000 грн? Чи вірний такий розрахунок? Якщо ні, то як правильно оформити?

Працівникам може бути встановлено 5- або 6-денний робочий тиждень з двома (субота, неділя) чи одним (неділя) вихідними днями відповідно (ст. 52 КЗпП).

Робота змінами регулюється ст. 58 КЗпП. При змінних роботах працівники чергуються в змінах рівномірно в порядку, установленому правилами внутрішнього трудового розпорядку. Зазвичай робота змінами — це робота з понеділка по п’ятницю в одну, дві чи три зміни (наприклад, з 7 до 16 год і з 16 до 01 год).

У ст. 60 КЗпП закріплено гнучкий графік роботи. Досі така робота регулювалася Методичними рекомендаціями щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затвердженими наказом Мінсоцполітики від 04.10.2006 р. № 359. Суть його в тому, що працівникам надано право самим визначати початок та кінець роботи, обіду, зі встановленням їм обов’язкового часу перебування в офісі, але не вихідні дні.

За такого режиму роботи — поденного обліку робочого часу — тривалість робочого часу в тиждень не повинна перевищувати 40 год, а тривалість щоденної роботи, як правило, однакова (винятки для 6-денного тижня наведено у ст. 52 КЗпП).

Відповідно до ст. 61 КЗпП на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для цієї категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (ст.ст. 50 і 51 КЗпП).

Тоді тривалість робочого часу розраховується із тижневої тривалості 40 год за графіком 5- чи 6-денного робочого тижня, але в межах облікового періоду — декада, місяць, квартал, рік тощо.

За такого режиму роботи — підсумованого обліку робочого часу (див. наказ Мінпраці «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу» від 19.04.2006 р. № 138) — щоденна та щотижнева тривалість робочого часу може бути різною, але не може бути більшою за нормальну за обліковий період. Працівники виходять на роботу згідно з графіками, які доводяться до їх відома не пізніше ніж за місяць до їх запровадження.

За підсумованого обліку робочого часу вихідними є дні, коли працівник не повинен виходити на роботу за графіком.

За поденного обліку загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при 5-денному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, фіксується графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації, і, як правило, має надаватися підряд із загальним вихідним днем (ст. 67 КЗпП).

Відповідно до ст. 68 КЗпП широко практикуються так звані плаваючі вихідні, коли вони визначаються для працівників, змін індивідуально. Наприклад, у торгівлі субота і неділя — робочі, тож одні працівники мають вихідні дні в понеділок і вівторок, другі — у суботу і неділю, треті — у четвер і п’ятницю.

Але як би не було організовано роботу, залучення працівника до праці у його вихідний день має відбуватися за окремим наказом і не з причин виробничої необхідності (ст. 71 КЗпП). У решті випадків слід говорити про те, що робота у загальноприйняті вихідні дні (суботу, неділю) за графіком роботи працівника є його робочим часом.

У березні 21 робочий день і 168 робочих годин для працівників, яким установлено 5-денний робочий тиждень з 8-годинним робочим днем і вихідними у суботу та неділю.

Якщо працівнику, як ви пишете, установлено «графік роботи гнучкий, змінний, але не більше місячної норми», то місячна норма тут буде індивідуальна. Згідно з цим («графік роботи гнучкий, змінний») у нього не обов’язково буде 21 робочий день і 168 робочих годин. Кількість робочих днів та годин визначатиметься за цим індивідуальним графіком із розрахунку не більше 40 год на тиждень і залежатиме ще від того, поденний це облік робочого часу чи підсумований.

У будь-якому разі оклад — це плата за встановлену місячну норму робочого часу (у годинах). І якщо працівник її відпрацьовує згідно зі своїм графіком роботи (у суботу як у робочий день — 2 год, а в понеділок — 6 год), то має отримати повний оклад.

Якщо норма робочого часу не виконується — зарплата нараховується пропорційно до відпрацьованого часу. Мінсоцполітики роз’яснює, що пропорційно до відпрацьованого часу в днях. Але якщо тривалість роботи в різні дні різна, то інакше як пропорційно до відпрацьованого часу в годинах цього зробити не можна.

Вас може зацікавити

Газета «Кадри і зарплата»

Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.

Придбати видання

 
Все про бухгалтерський облік

Просмотров: 565 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Удаленка при COVID-19: рекомендации работодателям от МОТ
Перевірки по-новому: що передбачає урядовий законопроект?
Чи потрібно повертати виплачену вихідну допомогу у разі поновлення працівника на посаді?
У КЗпП пропишуть правила роботи нічних працівників
Простій на підприємстві: чи оплачується лікарняний?
Мінзарплата залежно від фактичного прожиткового мінімуму: черговий законопроект
Ведення військового обліку мають удосконалити
ФСС відновив фінансування лікарняних та декретних
За одне незаконне звільнення стягується один середній заробіток
Чи виплачується допомога по частковому безробіттю, якщо працівник захворів?
Чи може роботодавець надати відпустку за заявою, отриманою поштою?
Прожитковий мінімум у 2021 році збільшуватиметься двічі
Календар робочого часу-2021
Лікарняний під час щорічної відпустки працівника
Фонд соцстраху повідомив про повне зупинення виплат лікарняних і декретних
Мінімальна зарплата у проекті Держбюджету на 2021 рік
Работодатель «на дом»: что внесли в новые правила дистанционной работы
Підстави для звільнення
Чи може роботодавець відмовити у наданні «навчальної» відпустки?
Врахування доплати соцпрацівникам до мінзарплати
Українцям без щеплень хочуть заборонити працювати і вчитися
Електронна трудова книжка: що треба знати кадровику
Ризики при укладенні договору аутстаффінгу
Особливості заповнення ф. № 1ДФ, якщо упродовж кварталу звільняли-приймали працівників
Утвержден показатель средней зарплаты за июль 2020
Тет-а-тет з Класифікатором професій
Укладання трудового договору: відповіді на запитання
Особливості працевлаштування внутрішньо переміщених осіб
Прийняття на роботу працівника, який зареєстрований ФОП
Професійні стандарти розроблятимуть за новими правилами
Вкладиш до трудової книжки
Чи має право роботодавець звільнити жінку з «декретного місця»?
Як затверджуються правила трудового розпорядку
Європейські профспілки вимагають прийняти законодавчий акт ЄС про справедливі зарплати
Пропонується врегулювати дистанційну роботу по-новому
Щорічна відпустка поза графіком
Трудовий договір з ФОП: чи вважається дійсним без реєстрації у службі зайнятості?
Для ІТ-сфери планують розробити окремий Класифікатор професій
Контролюючі органи будуть перевіряти по-новому
Визначення розміру мінімальної зарплати на 2021 рік: переговори тривають
Чи має право працівник відкликати заяву про звільнення за угодою сторін?
Бізнес можуть оштрафувати за кожну відсутню посадову інструкцію
Статистична звітність-2021: проект табеля форм
Акт перевірки Держпраці не є безперечною підставою для накладення штрафу
Як виявляти невідповідність працівника виконуваній роботі?
«Дитячий» лікарняний: шпаргалка від ФСС
Переведення на нижчеоплачувану роботу: оформлення й оплата праці
Особливості зазначення посади у разі її відсутності в Класифікаторі професій
Як поділити на частини додаткову соціальну відпустку на дітей?
Чи має право роботодавець не відпустити працівника на самоізоляцію?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
При устройстве на работу в вашу компанию высшее образование:
Играет главную роль
Важно только для топовых позиций
Вообще не играет роли, главное — опыт сотрудника!

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.