Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Июнь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       

Июль 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Все события
Реклама
Чи можна залучати найманих працівників на умовах цивільно-правових договорів у комунальних установах?
Новости / Мониторинг законодательства
26.04.2019
Чи можна залучати найманих працівників на умовах цивільно-правових договорів у комунальних установах?
 

В залежності від виду правовідносин, основоположне право на працю, яке закріплене в ст. 43 Конституції України, може знайти своє відображення у двох випадках: у формі трудового договору, що виникає після укладення трудового договору між роботодавцем і працівником (сфера регулювання Кодексу законів про працю України) та у формі цивільно-правового договору, що виникає після укладення відповідного договору між замовником і виконавцем (регулюються Цивільним кодексом України).

Повідомляємо, що для можливості заключення цивільно-правових договорів з фізичними особами на виконання певних видів робіт у комунальній установі, перш за все, необхідно звернутися до органу підпорядкування, який безпосередньо визначає спрямування проведення господарської діяльності на підприємствах, в установах, організаціях. У випадку комунальної установи, рекомендовано звернутись до органу, що безпосередньо координує її діяльність.

Цивільно-правовий договір (ЦПД) — це угода між організацією і громадянином на виконання ним певної роботи, предметом якої є надання певного результату праці. Формами ЦПД є договір підряду, договір про надання послуг тощо. За цивільно-правовими договорами одна сторона зобов`язується, на свій ризик, виконати певну роботу за завданням другої сторони, а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану робот. Відповідно до частини третьої статті 837 Цивільного кодексу України для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов’язаний одержати спеціальний дозвіл. Згідно з частиною третьою статті 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107. Вказане свідчить, про можливість виконання робіт підвищеної небезпеки на підставі договору підряду лише тим підрядником, який має відповідний дозвіл, одержаний згідно з Порядком № 1107.

Враховуючи наведене, залучення суб’єктами господарювання для виконання робіт підвищеної небезпеки фізичних осіб, які не є суб’єктами одержання відповідного дозволу, на підставі цивільно-правових договорів відноситься до порушень вимог законодавства про охорону праці та промислову безпеку, а саме: до порушень вимог правил безпеки, інструкцій з безпечного ведення робіт, будівельних норм та правил, правил технічної експлуатації, інших галузевих норм і правил, технологій (лист Держпраці від 16.11.2017 № 11000/1/7.2-ДП-17).

При укладанні ЦПД, підставами визнання їх як трудових відносин можуть бути наступні факти:

1) найманий працівник систематично виконував доручення посадової особи суб`єкта господарювання, яка організовує процес праці, водночас обсяг виконуваних цим працівником обов`язків збігається з колом обов`язків за посадою (професією);

2) найманий працівник керувався внутрішніми положеннями суб`єкта господарювання;

3) найманий працівник отримував матеріальну допомогу та щомісячні виплати;

4) наявність нормованого часу роботи.

Звертаємо увагу, відповідно до умов цивільно-правового договору:

  • процес організації трудової діяльності залишається за його межами, а його метою є отримання певного матеріального результату;
  • договором установлюється початковий та кінцевий строки виконання визначених робіт, який підрядник виконує відповідно до власного графіка роботи і своїх можливостей;
  • строк оплати має бути зазначено в договорі;
  • підставою для виплат є акт виконаних робіт;
  • обсяг виконуваної роботи визначається у вигляді конкретних фізичних величин.
Вас може зацікавити

Договори:
цивільно-правовий
vs трудовий

Придбати

Посібник
«Прийняття та звільнення:
законодавство та практика»

Придбати

Книга обліку щорічних
і додаткових відпусток
 

Придбати

 

Руслана Самчук

Управління Держпраці

Просмотров: 534 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Медитация в офисе
Об изменении существенных условий труда: основания и последствия
Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення
Робота працівника з інвалідністю у нічний час за його згодою
Умови та розмір виплати вихідної допомоги при звільненні
Відповідальність роботодавця у разі відсутності комісії з соцстрахування на підприємстві
Размер помощи при рождении ребенка могут повысить
Які соціальні допомоги збільшать із 1 липня 2019 року
Щорічні додаткові відпустки: пам’ятка для роботодавця
Утвержден показатель средней зарплаты за апрель 2019
В Украине меняют Трудовой кодекс: нужна ли сиеста
Порядок взыскания алиментов
Отзыв работника из отпуска: что нужно знать работодателю
Законодатели откорректировали требования относительно предоставления отпусков усыновителям
Фонд соцстраху підготував новий порядок перевірок
Виробнича практика на підприємстві: що потрібно знати роботодавцю?
Перенесення щорічної відпустки у зв’язку з хворобою працівника
Инициатором переноса отпуска, согласованного графиком, может быть как работник, так и работодатель
Как бизнесу подготовиться к проверке контролирующими госорганами
Всі усиновлювачі отримали право на оплачувану відпустку
Які пільги мають надавати роботодавці донорам
Чи можна звільнити працівницю по закінченню відпустки по догляду за дитиною до 3 років?
Как оплачивается в Украине работа в ночное и вечернее время
Обязано ли ФЛП иметь штатное расписание?
Основные гарантии и трудовые права беременных и молодых мам согласно действующему законодательству Украины
Зарплаты руководителей госпредприятий привяжут к окладам уборщиц
Хто має право на додаткову відпустку на дітей
З 1 липня змінюється розмір прожиткового мінімум
Діє новий порядок перевірок Держпраці
Підробіток для студентів: оформляйте правовідносини правильно
Чи можна примусово відправляти працівників у неоплачувану відпустку?
Особливості заповнення листка непрацездатності по вагітності та пологах
Чи подається до ДФС повідомлення, якщо основний працівник виконує на тому ж підприємстві додаткову роботу?
Нові правила перевірок для Держпраці
Чи може працівник відмовитися від отримання авансу?
Коли працівника можна звільнити до запланованої дати вивільнення?
Із сумісництва на основне місце роботи
Можно ли привлечь к ответственности за выраженное в трудовом коллективе оскорбление?
Дії підприємця при оформленні найманого працівника
Головне про особливості цивільно-правового договору
Особливості праці надомників
Подовження термінів дії атестації робочих місць
Міносвіти презентував законопроект про національну систему кваліфікацій
Залучення працівників до роботи у вихідні дні
Працівник заборгував підприємству: чи правомірно не виплачувати належні йому суми при звільненні?
Ведення трудових книжок
Кожен роботодавець зобов’язаний мати правила внутрішнього розпорядку
Порядок застосування підсумованого обліку робочого часу
Не всі працівники можуть бути залучені до роботи в нічний час
Украинцам готовят новый Трудовой кодекс
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Как Вы собираете информацию о рынке труда?
По данным общих обзоров рынка труда
Собственными силами (HR-отдел, отдел маркетинга, информация от кандидатов, информация в СМИ, личные контакты)
Заказываем индивидуальное исследование рынка труда
Используем все перечисленные способы
Не собираем информацию

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2019 © МЕДИА-ПРО
2019 © HR-Лига
Copyright © 2005–2019 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.