Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  МЕНЕДЖЕR ПО ПЕРСОНАЛУ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Календарь-заставка на рабочий стол





Facebook
Календарь событий
Ноябрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Декабрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Все события
Реклама
Охорона праці на підприємстві: що потрібно знати?
Новости / Мониторинг законодательства
08.11.2018
Охорона праці на підприємстві: що потрібно знати?
 

Служба охорони праці

Згідно зі ст. 15 Закону «Про охорону праці» така служба обов’язково повинна бути створена на підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб у відповідності з Типовим положенням про службу охорони праці. Також має бути розроблено Положення про службу охорони праці цього підприємства, визначено структуру такої служби, її чисельність, основні завдання, функції та права її працівників.

На підприємствах з кількістю працівників менше 50 чоловік функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва (суміщення) особи, які мають відповідну підготовку. А на підприємствах з кількістю працівників менше 20 для виконання функцій служби охорони праці можуть на договірних засадах залучатися сторонні фахівці, які мають не менше трьох років виробничого стажу і пройшли навчання з охорони праці.

Положення, інструкції та інші акти з охорони праці

Обов’язок роботодавця — затвердити документи, які передбачені ст. 13 Закону «Про охорону праці». Вони повинні встановлювати правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках і робочих місцях. Інструкції та інша документація з охорони праці розробляються на підставі положень законодавства з охорони праці, типових інструкцій та технологічної документації підприємства з урахуванням виду діяльності підприємства і конкретних умов праці на ньому, керівниками структурних підрозділів.

Інструктажі з питань охорони праці

Перед початком роботи нового працівника роботодавець згідно зі ст. 29 КЗпП зобов’язаний проінформувати його під розписку про умови праці, наявні на його робочому місці. У тому числі, про всі небезпечні чи шкідливі виробничі фактори, які ще не усунуто, та про можливі наслідки їх впливу на здоров’я працівника, а також про можливі пільги та компенсації за роботу в таких умовах.

Крім того, при прийнятті на роботу всі працівники повинні за рахунок роботодавця пройти вступний інструктаж, навчання, перевірку знань, первинний інструктаж на робочому місці, стажування і набуття навичок безпечних методів праці. Тільки після цього працівники допускаються до самостійної роботи. Вступний інструктаж проводить спеціаліст з охорони праці, а первинний — безпосередній керівник працівника. Надалі з працівниками повинні проводитися повторні інструктажі (раз на квартал при виконанні робіт підвищеної небезпеки або раз на півріччя), решту позапланові (при зміні правил охорони праці, зміни в обладнанні або при порушенні працівником правил охорони праці) та цільові інструктажі (зокрема, при разових роботах, не пов’язаних зі спеціальністю). Інформація про проведення інструктажів має вноситися до відповідного журналу, завірені підписом як того, кого інструктували, так і того, хто інструктував.

Навчання і перевірка знань з питань охорони праці

Згідно зі ст. 18 Закону «Про охорону праці» працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити навчання і перевірку знань з питань охорони праці. Навчання з питань охорони праці таких працівників може проводитися як безпосередньо на підприємстві, так і іншим суб’єктом господарювання, що займаються таким навчанням. Перевірка знань працівників з питань охорони праці повинна здійснюватися відповідною комісією підприємства, склад якої затверджується керівником підприємства.

Проведення медичних оглядів

Згідно зі ст. 169 КЗпП роботодавець зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медоглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі. Також він зобов’язаний проводити щорічний обов’язковий медогляд осіб віком до 21 року.

Результати профмедогляду працівників у вигляді заключення фахівців про можливість допуску працівника до роботи заносяться в їх медичні довідки, які повинні зберігатися у роботодавця.

Засоби індивідуального захисту

На роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також на роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими температурними умовами, працівникам згідно зі ст. 164 КЗпП має безкоштовно видаватися спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту (ЗІЗ).

Атестація робочих місць

На підприємствах, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та/або матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, які можуть негативно впливати на стан здоров’я працюючих, повинна проводитись атестація робочих місць за умовами праці. Така атестація повинна проводитися атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Порядок проведення такої атестації передбачений постановою КМУ від 01.08.1992 р. № 442. Відомості про результати атестації заносяться в картку умов праці.

Нещасні випадки

Згідно зі ст. 22 Закону «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний організувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у порядку, встановленому постановою КМУ від 30.11.2011 р. № 1232. За результатами такого розслідування роботодавець повинен затвердити акт за формою Н-5 та Н-1 (якщо він визнаний пов’язаним з виробництвом).

Вас може зацікавити

Журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Виробничо-практичне видання з додатком «Консультант з охорони праці і пожежної безпеки» для всіх, хто працює в сфері охорони праці, пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту підприємств України.

Шість корисних переваг без додаткових оплат:
1) щомісячний тематичний додаток «Консультант з охорони праці і пожежної безпеки»;
2) електронна версія журналу;
3) доступ до нормативно-правової бази;
4) пам’ятки — колекція корисних порад;
5) наліпки;
6) плакати.

Придбати видання

 

Управління Держпраці
Просмотров: 587 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Під виглядом кандидата на працевлаштування підприємство відвідав інспектор праці
Чи можна одночасно працювати у двох організаціях за графіком з 08:00 до 17:00?
Дії роботодавця в разі смерті працівника: розподіл обов’язків
Пенсионный фонд начнет проверять бизнес и делать директоров невыездными
За час проходження реабілітації після хвороби або травми Фондом компенсується втрачений заробіток
Призначення «чорнобильцям» пенсії із зниженням пенсійного віку
Запровадження накопичувальної пенсії переноситься
Класифікатор професій: секрети застосування
Обчислення страхового стажу для заповнення нової заяви-розрахунку
Чи правомірна вимога роботодавця при працевлаштуванні прописки працівника?
Работодателей могут обязать привязывать зарплату к уровню сложности работы
Уряд хоче збирати більше податків з високих зарплат
Три головні документи для призначення пенсії за віком
Чи можна в листку непрацездатності вказувати скорочену назву підприємства?
Хто має повертати кошти, виплачені особі центром зайнятості після поновлення працівника на роботі?
Визначаємо назву посади керівника
Как рассчитывать стоимость пенсионного стажа (формула)
Чи можна надати відпустку без збереження зарплати більше ніж 15 днів?
Наслідки щодо невиплати остаточних розрахунків з вини роботодавця
Заява-розрахунок до ФСС подана до 1 жовтня: чи звітувати про перехідні виплати?
Засновник може бути директором без укладання з ним трудового договору
Як інспектор з праці перевіряє атестацію робочих місць
Встигніть розробити номенклатуру справ на 2019 рік!
Декретный отпуск не отменяют, а начнут компенсировать услуги няни
Комплексні заходи з питань праці: які завдання кожного з контролюючих органів
При визначенні розміру лікарняних можуть використовуватись електронні дані про страховий стаж
Стажування без трудового договору під забороною
Прийняття на роботу: основний перелік документів
«Его служба и опасна, и трудна», или Правовой статус директора
Невиплата авансу за проханням працівника
Контракт — особлива форма трудового договору
Коли та як виплачується компенсація за невикористану відпустку
Як подати повідомлення до ДФС про прийняття працівника за відсутності електронного цифрового підпису?
Чи можна здійснювати відрахування із заробітної плати та у яких випадках?
Безробітний не повідомив центр зайнятості про поновлення на роботі
Цивільно-правовий договір: коли підходить, а коли ні?
Відсторонення від роботи: шпаргалка для кадровика
Выходные дни-2019: Кабмин определит праздничные и выходные дни
Набули чинності зміни до 77 законодавчих актів щодо терміну «інвалід»
Штрафи на підприємстві: перевірка на законність
Чи можна перенести невикористану додаткову відпустку, яку надають учасникам бойових дій?
Оформлення строкового трудового договору з працівниками
Додаток В до «Класифікатора професій» та найменування посад
Проверки Гоструда: что делать, чтобы избежать штрафов
Актуальний календар — листопад 2018 року
Стажування та випробувальний строк при прийнятті на роботу: як не порушити законодавство?
Відповіді на найбільш актуальні питання, що виникають у роботодавців
Чи існує перелік робіт, що не можуть виконуватися за ЦПД?
Заохочуємо працівників за успіхи в роботі
«Ограничиваем неограниченное»: о полномочиях Гоструда и защитных возможностях для бизнеса
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Готовы ли Вы (или ваша компания) воспользоваться услугами дистанционного обучения?
Конечно. Это удобный и эффективный способ
Скорее да. Это новый и интересный способ
Скорее нет. Пока неизвестно, насколько это эффективно
Однозначно нет. Хорошее обучение не может быть дистанционным

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2018 © МЕДИА-ПРО
2018 © HR-Лига
Copyright © 2005–2018 HR-Лига
Использование материалов из журналов ИД «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.