Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Июнь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       

Все события
Реклама
Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною та йде у декрет: як нарахувати лікарняні?
Новости / Мониторинг законодательства
12.10.2018
Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною та йде у декрет: як нарахувати лікарняні?
 

Відповідно до вимог статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу.

Згідно із пунктом 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 439; (далі — Порядок № 1266) середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів зайнятості (період перебування у трудових відносинах) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, — тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати (далі — поважні причини).

Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

Пунктом 28 Порядку № 1266 визначено, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку, середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.

Згідно пункту 5 Порядку № 1266 у разі коли середня заробітна плата обчислюється відповідно до пункту 28 цього Порядку, середньоденна заробітна плата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу), або її частини (у разі, коли особа працює у режимі неповного робочого дня чи тижня), на середньомісячну кількість календарних днів (30,44).

Враховуючи вище викладене, у випадку, коли застрахована особа протягом 12 місяців, які передували місяцю настання страхового випадку (видачі листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами), не мала заробітку з причини знаходження у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, середня заробітна плата обчислюється шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу), встановленої на день настання страхового випадку, на середньомісячну кількість календарних днів (30,44).

Також слід врахувати те, що у випадку, якщо застрахована особа у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку за медичним висновком, не набула шестимісячного страхового стажу протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку, то відповідно до положення частини четвертої статті 19 Закону № 1105, зазначена допомога не може бути більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку, а також для працівників, які працюють у страхувальника за основним місцем роботи, не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Наталія Гуска

Управління Держпраці

Просмотров: 719 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Чи може роботодавець змусити працівника пройти обов’язковий медичний огляд?
Коли можна переносити щорічні відпустки
Держпраці розробила новий порядок перевірок роботодавців
Перевірки від Держпраці: бути чи не бути?
З 1 липня набуде чинності новий Порядок розслідування нещасних випадків
Коли звільнення через невідповідність посаді є незаконним
Затверджено загальний табель (перелік) форм статзвітів на 2019 рік
Для паспорта в форме книжечки могут установить срок действия
Нова гарантія в оплаті праці — галузева мінімальна зарплата
Як Держпраці перевірятиме підприємців після скасування порядку
Розрахунок зарплати за час відпустки у зв’язку з навчанням
Допуск до роботи особи на умовах «стажування» без укладення договору
«Прошу надати щорічну відпустку…», або Тонкощі при нарахуванні відпускних
Працівник ухиляється від проходження обов’язкового медичного огляду: які дії роботодавця?
Оплата часу щорічної відпустки у разі переведення працівника на інше підприємство
Проверки Гоструда — закончились?
Як правильно встановити робочий час?
Ведение Электронного реестра листков нетрудоспособности
Батькам малолітніх дітей можуть скоротити робочий час
Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір?
Суд скасував постанову Держпраці про перевірки «в будь-який час»
Утвержден показатель средней зарплаты за март 2019
Зареєстровано законопроект про достроковий вихід на пенсію
Без отрыва от дивана: как нанять сотрудников на удаленную работу
Чи можуть підприємства обмінюватися працівниками в рамках договору партнерства?
Працівник з інвалідністю: режим роботи та оплата праці
На які виплати може розраховувати працівник, звільняючись за власним бажанням
Осучаснення трудового законодавства за допомогою Трудового кодексу
Сколько нужно стажа, чтобы выйти на пенсию в 60 лет?
Звільнення з роботи: коли роботодавець має право відмовити?
Чи можна укласти ЦПД на послуги, які співпадають з трудовими обов’язками штатного працівника?
Украинцев на рабочем месте будут проверять на алкоголь и наркотики
Що робити, якщо роботодавець «годує сніданками» щодо офіційного оформлення?
Якщо змінюється власник чи звільняють всіх працівників?
Чи має водій, робочий час якого розподілено на частини, право на додаткову відпустку за ненормований робочий день?
Правила працевлаштування іноземців хочуть спростити
Оплата листка непрацездатності при встановленні інвалідності
Звільнення працівника під час відпустки: коли можна, а коли — ні
Мінсоцполітики проти скасування Порядку перевірок інспекторами праці
ФОП приймає на роботу працівника: як повідомити ДФС
Надурочні години: якщо працівник звільняється
Обов’язкові процедури при влаштуванні на роботу
Требования безопасности при работе с компьютером
Порядок працевлаштування іноземних громадян
Робота за скороченим робочим тижнем: як розрахувати пільговий стаж?
Правительство уменьшает перечень документов для получения пенсии
Наказ про відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами: 5 чи 75?
За яких умов Держпраці може провести позапланове інспектування
Відновлено дію Держстандарту про вимоги до робочого місця зі шкідливими умовами
Фонд соцстраху переглянув підстави для майбутніх перевірок страхувальників
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Как Вы собираете информацию о рынке труда?
По данным общих обзоров рынка труда
Собственными силами (HR-отдел, отдел маркетинга, информация от кандидатов, информация в СМИ, личные контакты)
Заказываем индивидуальное исследование рынка труда
Используем все перечисленные способы
Не собираем информацию

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2019 © МЕДИА-ПРО
2019 © HR-Лига
Copyright © 2005–2019 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.