Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Август 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Сентябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Все события
Реклама
Соцвідпустка на дітей: визначаємо період надання
Новости / Мониторинг законодательства
25.05.2018
Соцвідпустка на дітей: визначаємо період надання
 

Працівниця написала заяву про надання їй соцвідпустки на дітей за підставою «жінка, яка працює і має двох дітей віком 10 і 12 років» за 2018 рік з 04.06.2018 р. Чи зобов’язаний роботодавець задовольнити прохання працівниці? Чи може він наполягати на використанні цією працівницею соцвідпустки на дітей у вересні 2018 року?

З метою створення сприятливих умов для догляду за дітьми і їх виховання ст. 1821 КЗпП і ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) передбачено надання працюючій жінці, яка має двох або більше дітей віком до 15 років, щорічно соціальної додаткової оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

Зазначимо, що соцвідпустка на дітей належить до виду соціальних відпусток, а не щорічних (ст. 4 Закону про відпустки). Отже, порядок надання щорічних відпусток не поширюється на соцвідпустку на дітей. Між тим КЗпП і Закон про відпустки не містять особливих приписів про надання соцвідпустки на дітей. У ст. 19 Закону про відпустки лише зазначено, що працівниці за наявності відповідних підстав «надається щорічно додаткова оплачувана відпустка».

Тому на практиці вироблений такий підхід: працівниця, яка бажає скористатися правом на соцвідпустку на дітей, подає роботодавцеві заяву, в якій зазначає бажану дату початку такої відпустки.

  • Чи може роботодавець відмовити працівниці, яка подала відповідну заяву, в наданні соцвідпустки на дітей або вимагати використати її в інший період?

Мінсоцполітики в листах від 06.02.2018 р. № 204/0/101-18/284 і від 05.08.2016 р. № 435/13/116-16 зазначило: соцвідпустка на дітей надається в обов’язковому порядку за бажанням (заявою) працівниці.

Таким чином, якщо працівниця подала заяву, в якій висловила своє бажання реалізувати право на соцвідпустку на дітей, роботодавець не має права їй відмовити.

  • Чи може роботодавець ініціювати надання соцвідпустки на дітей в інший, ніж зазначений у заяві працівниці, період?

Ми вважаємо, що ні. Роботодавець повинен надати працівниці соцвідпустку на дітей у період, зазначений у заяві.

Проте в разі виробничої необхідності ніхто не забороняє роботодавцеві звернутися до працівниці з проханням використати соцвідпустку на дітей в інший, ніж зазначений у заяві, період (у нашому випадку — у вересні 2018 року замість червня 2018 року). Якщо працівниця піде назустріч роботодавцеві, то соцвідпустка на дітей надається в період, погоджений між нею і роботодавцем. Але якщо працівниця відмовиться від пропозиції роботодавця, то соцвідпустка на дітей має бути їй надана в період, зазначений у її заяві про надання такої відпустки.

Водночас, щоб уникнути накопичення соцвідпусток на дітей і раціонального планування роботи установи, Мінсоцполітики (лист від 06.02.2018 р. № 204/0/101-18/284) вважає, що сторонам трудового договору доцільно погоджувати строки їх надання окремим рядком у графіку відпусток. Підкреслимо, що ця пропозиція «трудового» Міністерства є саме рекомендацією. Річ у тому, що графік відпусток обов’язково складають лише щодо щорічних відпусток (ч. 10 і 11 ст. 10 Закону про відпустки). А оскільки соцвідпустка на дітей не є щорічною відпусткою, то і включення такої соцвідпустки до графіку відпусток носить виключно рекомендаційний характер. Тобто КЗпП і Закон про відпустки не містять норм про обов’язкове включення соцвідпустки на дітей до графіку відпусток.

Висновок

Соцвідпустка на дітей надається в обов’язковому порядку за бажанням працівниці. Роботодавець повинен надати соцвідпустку на дітей у період, зазначений у заяві працівниці.

Вас може зацікавити

Книга обліку щорічних і додаткових відпусток

У книзі обліку щорічних і додаткових відпусток працівників подані рекомендації щодо його ведення з метою якісного обліку та здійснення оперативного контролю наданих відпусток, а також, щоб використовувати його дані для підготовки квартальної і річної звітності.

Придбати видання

 

Олена Бєляєва

Оплата труда

Просмотров: 1612 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
У яких випадках колективні трудові спори можуть розглядатися в судах?
Уряд вніс зміни до списків робіт, професій для пенсій на пільгових умовах
Коли повідомляти працівників про оновлений графік змінності
Трудова книжка загубилася: які дії працівника та роботодавця?
Право жінок на підвищення розміру пенсії за віком у разі відстрочки часу її призначення
Надання відпустки неповнолітньому працівникові
Коли надають відгул за роботу у святковий день
За які помилки в листках непрацездатності покарають роботодавців
Граничні норми застосування надурочних робіт та їх оплата
Чи є виплата компенсації за відпустку державною гарантією в оплаті праці?
Чим відрізняється комплексна перевірка від планової
Чи може директор бути зареєстрованим як ФОП
Мінсоцполітики про надання відпустки не більше 59 календарних днів
5 кроків для отримання лікарняних і декретних від ФСС
Чи можливо збільшити тривалість відпустки?
Набув чинності Закон про професійну передвищу освіту
Сезонний трудовий договір є різновидом строкового трудового договору
Як правильно оформити сумісника на посаду тимчасово відсутнього працівника?
На яких підставах Держпраці може завітати з інспекційним відвідуванням
Чи може директор підприємства звільнитися через суд?
Зарахування стажу роботи в Росії для оплати лікарняного
Внутрішній трудовий розпорядок за новим кодексом: що це та як будемо дотримуватися
Право на пільговий пенсійний вік педагогам і медикам не відновили
Фотографія робочого часу при проведенні атестації робочого місця за умовами праці
ТОП-5 позицій судів у спорах з Держпраці
Чи можна надати частину щорічної відпустки у вихідні дні?
Новий Трудовий кодекс: яких змін потребує бізнес
Коли догляд за пенсіонером зараховується до трудового стажу
Чи можна зменшити посадовий оклад працівнику, який проходить випробування?
Норми тривалості робочого часу на 2020 рік
Тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором
Оформлення трудової книжки працівнику, що вперше працевлаштовується
Нова форма квартального звіту з праці (ф. № 1-ПВ)
Лікарняний під час «чорнобильської відпустки»: чи продовжується така відпустка?
Щодо заокруглення посадових окладів працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу
Неповнолітня донька працівниці стала матір’ю: що з відпусткою на дітей?
Чи завжди потрібно відпрацьовувати два тижні при звільненні з роботи?
На пенсию по желанию, пенсионерам сокращенный рабочий день — планы реформ команды Зеленского
Припинення трудових відносин у зв’язку зі смертю працівника
Особливості прийняття на роботу студента денної форми навчання
Що є прогулом без поважних причин, та як за це звільнити?
Як повернути трудову книжку, яку працівнику не видали в день звільнення?
ТОП-5 показових судових рішень у спорах бізнесу та Держпраці
Кому надається додаткова відпустка за шкідливі і важкі умови праці
Новоприйнятий працівник не вийшов на роботу: що з повідомленням про його прийняття?
Оплата праці вчителя-сумісника: погодинно чи за тарифікацією?
Працівник досяг пенсійного віку: чи звільняти його?
Працедавцям слід врегулювати питання роботи донорів в день здачі крові
Застосування Класифікатора професій при громадських роботах
Особливості заповнення повідомлення про прийняття на роботу зовнішнього сумісника
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Сколько Вы зарабатываете?
До 200 у.е.
201-400 у.е.
401-600 у.е
601-800 у.е.
801-1000 у.е
Больше 1000 у.е

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2019 © МЕДИА-ПРО
2019 © HR-Лига
Copyright © 2005–2019 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.