Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  МЕНЕДЖЕR ПО ПЕРСОНАЛУ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Календарь-заставка на рабочий стол





Facebook
Календарь событий
Август 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Сентябрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       

Все события
Реклама
Особливості проведення планових перевірок ФСС: у запитаннях та відповідях
Новости / Мониторинг законодательства
15.05.2018
Особливості проведення планових перевірок ФСС: у запитаннях та відповідях
 

Фонд соцтраху у листі від 12.03.2018 р. № 6-29-794 відповів на кілька запитань щодо порядку проведення ФСС перевірок.

1. У яких випадках можливе перенесення строків проведення планової перевірки?

Перенесення строків проведення планової перевірки Інструкцією від 22.12.2010 р. № 29 не передбачено. Водночас, у разі, якщо страхувальник не може прийняти перевіряючих з об’єктивних причин (хвороба, відпустка, відрядження) керівника або уповноважених осіб, які відповідають за використання коштів Фонду, то у такому випадку страхувальник має надіслати листа до органу Фонду з проханням перенести строк перевірки з викладенням причин неможливості її проведення.

Згідно з п. 5.7 Положення від 20.12.2011 р. № 63 з поважних причин страховому (головному страховому) експерту дозволяється переносити термін виконання окремих запланованих робіт за узгодженням з керівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду.

2. Про перевірку підприємство дізналось у день приходу інспекторів (повідомлення надсилалось Фондом, але не було отримано на пошті), керівник у відрядженні. Чи можливе перенесення перевірки?

Згідно з п. 3.4 Інструкції № 29 планова перевірка проводиться за умови письмового повідомлення страхувальника не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення такого заходу. Повідомлення надсилається страхувальнику рекомендованим листом чи телефонограмою або надається під розписку керівнику чи головному бухгалтеру цього страхувальника або уповноваженій керівником особі. Фонд отримує поштове повідомлення про вручення підприємству або підприємцеві такого рекомендованого листа, у якому зазначено дату його отримання.

Відповідно до розділу III Положення № 63, страхові експерти наділені правом, зокрема:

  • безперешкодно та у будь-який час відвідувати підприємства для перевірки стану умов та безпеки праці та проведення профілактичної роботи з цих питань;

  • вносити роботодавцям обов’язкові для виконання подання про порушення законодавства про охорону праці, а центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, — подання про застосування адміністративних стягнень або притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили ці порушення, а також про заборону подальшої експлуатації робочих місць, дільниць і цехів, робота на яких загрожує здоров’ю або життю працівників.

3. Яка відповідальність за недопуск до проведення планової перевірки?

Згідно з п. 3.5 Інструкції № 29, якщо страхувальник відмовляється від проведення планової або позапланової перевірки, посадовими особами органу Фонду складається акт про відмову від допуску до перевірки у довільній формі. Цей акт вручається керівнику чи головному бухгалтеру (бухгалтеру) або уповноваженій керівником особі під розписку або направляється рекомендованим листом.

Фонд має право зупиняти виплати у разі відмови або перешкоджання з боку роботодавця у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду.

4. Чи дійсно відповідно до Закону № 877-V Фонд не є органом державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності?

Так, згідно з чинним законодавством Фонд не є органом державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

5. Чи може суб’єкт господарювання здійснювати відеофіксацію процесу перевірки Фондом?

Законодавством України про соціальне страхування та іншими нормативно-правовими документами Фонду відеофіксація процесу перевірки не передбачена.


Дебет-Кредит
Просмотров: 514 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Доплата за «нічні» години роботи у святкові дні нараховується на одинарну ставку
За що можуть звільнити з роботи
Новий протокол комісії із соціального страхування: чи такий він новий?
В Кабмине рассматривают два механизма перерасчета пенсий
Право на відпустки у разі звільнення
Переведення на нижчеоплачувану роботу: на який термін зберігати середню зарплату
У довідці про роботу запис не відповідає запису у трудовій книжці
Завершення сезону: як звільнити працівника
У яких випадках працівника можуть не пустити у відпустку?
Бюджет-2019: орієнтовні показники мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму
Новий ЄСВ-звіт: ще раз про те, коли вперше…
Необхідність надання висновку для підтвердження права працівників на пенсію на пільгових умовах
Типові помилки при веденні військового обліку
Обов’язок працевлаштування інвалідів: аналіз судової практики
Можно ли отправить работника в отпуск сразу на 89 дней?
Встановлення норми тривалості робочого часу
Як прийняти на роботу працівника, котрий відмовився від прийняття РНОКПП через релігійні переконання?
Податкові правила для студентів за трудовим та цивільно-правовим договорами
Входят ли в пенсионный стаж декрет, учеба и армия?
Порядок працевлаштування іноземців
Робота на умовах неповного робочого дня: чи виплачується компенсація за невикористану щорічну відпустку при звільненні?
Тривалість робочого часу та часу відпочинку при роботі змінами
ІD-паспорт — полегшення чи морока для кадровика?
Чи може підприємство прийняти на роботу сумісника, якщо в нього немає основного місця роботи?
Обязаны ли вы бесплатно передавать свой опыт?
Перешкоди у діяльності інспектора праці: що за цим стоїть?
Повідомлення працівників про запровадження нових або зміну діючих умов оплати праці
Перенесення або продовження відпустки у разі хвороби
Обшук на підприємстві: дії власника підприємства або його представників
Ежегодный отпуск лицам с инвалидностью: условия, порядок предоставления, сроки
Чи укладають трудові договори із особами, які виконують суспільно корисні роботи?
Штраф за нарушение порядка выплаты заработной платы
Який договір укласти з оператором котельні?
Допомога по вагітності та пологах застрахованим особам, які не мали заробітку
Щодо права працівниці на щорічні основні відпустки за три роки
Чим загрожує роботодавцю несвоєчасне поновлення працівника за рішенням суду?
Назви посад в трудовій книжці слід записувати відповідно до Класифікатора професій
Чи є обов’язком роботодавця займатись пошуком інвалідів для працевлаштування?
Коригування робочого часу працівників у спеку
О сроках перерасчета пенсии
Порядок видачі та заповнення особистих медичних книжок
Як повинен бути оформлений лікарняний, щоб його прийняли та оплатили на підприємстві
Право батька на відпусту для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
Чи можна змінювати підставу звільнення за ініціативою роботодавця?
Работники должны ежегодно проходить инструктаж по пожарной безопасности
Що таке сумісництво та як правильно його оформити?
Неповний робочий час
Наличие неработающей жены может сохранить рабочее место
Нова серія публікацій «Заповіді кадровика»
Що таке недопущення до проведення інспекційного відвідування?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Осенне-зимний период характеризуется увеличением числа простудных заболеваний. Принимаете ли вы на своем предприятии какие-либо меры по борьбе с этим явлением?
Проводим вакцинацию сотрудников за счет предприятия
Бесплатно раздаем сотрудникам витамины
Производим уборку помещений с добавлением антибактериальных средств
Рекомендуем чаще проветривать офисы
Платим компенсации тем, кто никогда не берет больничный
Ничего не делаем. Пускай болеют

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2018 © МЕДИА-ПРО
2018 © HR-Лига
Copyright © 2005–2018 HR-Лига
Использование материалов из журналов ИД «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.