Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  МЕНЕДЖЕR ПО ПЕРСОНАЛУ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Календарь-заставка на рабочий стол





Facebook
Календарь событий
Февраль 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Март 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Все события
Реклама
Працівниця 20 років не використовувала додаткову відпустку
Новости / Мониторинг законодательства
13.02.2018
Працівниця 20 років не використовувала додаткову відпустку

В Управління Держпраці звернулося керівництво одного з державних підприємств з проханням роз’яснити, чи має право працівниця, яка протягом 20 років проробила на підприємстві і не використала належну їй додаткову відпустку, отримати цю відпустку за попередні роки або вимагати виплату грошової компенсації при звільненні?

Як вказано у листі, жінка у 1997 році овдовіла і сама виховувала двох неповнолітніх на той час дітей (син — 1988 р. н., дочка — 1990 р. н.). Але за період роботи на підприємстві вона жодного разу не зверталася до свого роботодавця із заявою про надання їй додаткової оплачуваної відпустки.

Відповідно до положень ст. 19 Закону України «Про відпустки» жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи A I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи A I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи A I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

За редакцією статті 19 Закону «Про відпустки», яка була чинною на той час, вказана працівниця має право на отримання вищезгаданої додаткової відпустки у кількості днів, зазначених у статті (до 2003 року включно жінка працювала і мала двох дітей віком до 15 років). Водночас з 18.11.2004 року у новій редакції цієї ж статті набрала чинність інша норма щодо права на додаткову відпустку одиноких матерів (до цієї категорії прирівнюються і вдови). Тож до 2008 року, часу коли її молодша дитина досягла повноліття (18 років), вона мала б користуватися і цієї соціальною відпусткою.

У разі, коли працівник не скористався цим правом, то він може або використати ці відпустки, або отримати грошову компенсацію за всі невикористані дні, оскільки чинне законодавство не передбачає строку давності, після якого втрачається право на будь-яку відпустку.

Вас може зацікавити

Усе про відпустки

Усе про відпустки: правильне надання, розрахунок та оформлення — це практичний посібник, у якому міститься повна інформація щодо порядку надання всіх видів відпусток працівникам, їх правильного оформлення та ведення обліку зі зразками та прикладами наказів та розрахунків із посиланням на нормативні акти. У матеріалах посібника розповідається про перенесення відпустки, як відкликати працівника з відпустки, у яких випадках при звільненні не провадиться утримання із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року, тощо.

Придбати видання

Книга обліку щорічних і додаткових відпусток

У книзі обліку щорічних і додаткових відпусток працівників подані рекомендації щодо його ведення з метою якісного обліку та здійснення оперативного контролю наданих відпусток, а також, щоб використовувати його дані для підготовки квартальної і річної звітності.

Придбати видання

 

Василь Грицик


Управління Держпраці
Просмотров: 1172 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Гоструда и ГФС смогут приходить на проверки в 2018 году
Щодо надбавки за вислугу років педагогу-суміснику
Звільнення за власним бажанням: чи обов’язково відпрацьовувати два тижні?
Тривала непрацездатність: оформлення та наслідки
Трудовые книжки: о чем важно помнить работодателям
Дізнайтеся більше про затвердження Правил внутрішнього трудового розпорядку та трудові книжки
Відповідальність роботодавця за ненадання щорічних відпусток
Дата в документі: як написати правильно
Як продовжити строковий трудовий договір із науковим працівником, який вийшов на пенсію?
Минсоцполитики определилось с вопросом учета индексации в составе доплаты до минзарплаты
Чи враховуються при обчисленні мінімалки доплати за роботу в нічний та надурочний час?
Изменен Порядок предоставления матобеспечения за счет ФСС переселенцам
Створюємо робочі місця для осіб з інвалідністю
Чи є обов’язковим встановлення випробувального терміну при прийнятті на роботу?
Утвержден показатель средней зарплаты за декабрь 2017
Предложено вернуть Гоструда возможность в любое время осуществлять проверки
100 готових рішень для кадровика та бухгалтера
Як організувати громадські роботи тимчасового характеру на комунальному підприємстві?
Как считать декретные работнику, который переведен из реорганизованного (ликвидированного) госучреждения
Чи має право роботодавець змінювати графік роботи для жінок, що мають дітей до трьох років?
Процедура звільнення за прогул без поважних причин
Родителей детей с инвалидностью освободили от военной службы
Предлагается установить в КЗоТ дополнительные гарантии защиты прав работников
Участь у громадських роботах — можливість отримати додатковий дохід
Уряд ініціює законодавчі зміни у сфері охорони праці
Щодо обліку виконуваної працівником роботи та витрат на оплату праці
Исправляем ошибку в отчете по ЕСВ до окончания срока его представления
Розраховуємо відпускні після переведення працівника на вищеоплачувану посаду
Может ли ответственный за охрану труда быть внештатником?
Предприятие ликвидируется: куда подавать больничный для оплаты
В какой срок уведомлять ГФС о приеме на работу директора нового предприятия
Які доплати включаються до мінімальної заробітної плати прибиральнику службових приміщень?
Чи можна надати працівникові щорічну відпустку в період його попередження про скорочення посади?
Штатний розпис: складення, затвердження, внесення змін, застосування
С какой даты бюджетники должны были выплачивать увеличенный размер суточных в 2017 году
Руководители в подготовительных классах получат надбавки
Помощь одиноким матерям в 2018 году
Какие документы необходимы для предоставления отпуска по уходу за ребенком до 6 лет
Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника
Дізнайтеся більше про пошук посад у КП, доплати за суміщення та трудову книжку у ФОП
Срочник временно занимает должность основного работника: когда возможно увольнение
Штрафы Гоструда — 2018
Предлагается вдвое повысить соцстандарты
Проходження служби у військовому резерві
Утвержден размер надбавок к пенсии за заслуги перед Украиной
Який має бути стаж і досвід роботи в особи, яка претендує на зайняття посад фахівців з питань реформ?
Возможна ли премия к празднику работнице, которая находится в декрете?
В каких случаях можно не отбывать обязательную воинскую службу?
Пенсионную справедливость собираются восстановить
Чи зараховується відпустка по догляду за дитиною до стажу наукової роботи?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Как вы относитесь к использованию детектора лжи для проверки соискателей?
В целом положительно
Отрицательно
Мне это безразлично
Мы уже активно используем детектор лжи!

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2018 © МЕДИА-ПРО
2018 © HR-Лига
Copyright © 2005–2018 HR-Лига
Использование материалов из журналов ИД «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.