Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Июнь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Июль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Все события
Реклама
Порядок виплати пенсій з 1 жовтня 2017: огляд від ПФУ
Новости / Мониторинг законодательства
08.11.2017
Порядок виплати пенсій з 1 жовтня 2017: огляд від ПФУ
 

З 11 жовтня 2017 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р. № 2148-VІІІ (далі — Закон № 2148), яким унесено зміни до низки законів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян. Цим Законом змінено, зокрема, порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам.

Слід нагадати, що згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-VІІІ (далі — Закон № 1774) у 2017 р. (до 31 грудня 2017 р.) мав діяти особливий порядок виплати пенсій пенсіонерам, які працюють на посадах державних службовців, прокурорів, суддів тощо.

Крім того, Закон № 1774 передбачав, що в період роботи на певних посадах призначені пенсії не виплачуються до звільнення з роботи, а також було визначено обмеження розміру пенсій до виплати в період роботи.

З 1 жовтня 2017 р. Законом № 2148 змінено порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам.

Розглянемо детальніше зміни, які вносяться, до яких законів і на яку категорію пенсіонерів вони будуть поширюватись.

За статтею 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-ІV (далі — Закон № 1058) з 1 жовтня 2017 р. пенсії виплачуються без урахування одержуваної заробітної плати (доходу) або пенсійних виплат з накопичувальної системи пенсійного страхування чи пенсійних виплат із системи недержавного пенсійного забезпечення, крім випадків, передбачених законом.

Тобто з 1 жовтня 2017 р. органами Пенсійного фонду України поновлено виплату пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.

Проте є певні відмінності в розмірах поновлених пенсій в осіб, пенсії яким призначені на умовах законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Розглянемо детальніше, в якому розмірі починаючи з 1 жовтня 2017 р. виплачуються пенсії, призначені відповідно до названих законів.

Слід зауважити, що під час виплати пенсії державним службовцям, працівникам органів прокуратури, народним депутатам України, а також науковим та науково-педагогічним працівникам має значення дата виходу на пенсію, а також орган та посада, яку особа обіймає нині.

Щодо дати, яка впливає на розмір виплачуваної пенсії, то законодавець розмежував пенсії, призначені до набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 р. № 3668-VІ — до 1 жовтня 2011 р., та пенсії, призначені після цієї дати.

Так, якщо пенсії за законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» були призначені до 1 жовтня 2011 р., то незалежно від того, яку посаду обіймає нині пенсіонер, виплата пенсії поновлюється йому відповідно до закону, за яким її призначено.

Наприклад, громадянинові Б. пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» призначено, у травні 2011 р. у розмірі 5673,21 грн. Зважаючи на те, що пенсіонер після призначення пенсії продовжив працювати на посаді державного службовця, з 1 квітня 2015 р. виплату пенсії було припинено. Ураховуючи зміни, які відбулися в законодавстві з 1 жовтня 2017 р., виплату пенсії громадянинові Б. поновлено в розмірі 5673,21 грн.

Якщо пенсію відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» призначено після 1 жовтня 2011 р. й особа продовжує працювати на посадах державної служби, визначених Законом України «Про державну службу», а також на посадах та умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», то пенсії виплачуються в розмірі, обчисленому відповідно до Закону № 1058.

Проте є категорія осіб, на яку цей порядок виплати пенсій не поширюється, тобто пенсія виплачується за тим законом, за яким призначена, незалежно від дати її призначення та посади, яку обіймає особа.

До цієї категорії належать особи з інвалідністю І та ІІ групи, особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи та учасники бойових дій, особи, на яких поширюється чинність п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Наприклад, пенсію громадянинові І. відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» було призначено в липні 2012 р. у розмірі 4321,18 грн. Після призначення пенсії пенсіонер продовжував працювати на науковій посаді.

Відповідно до порядку виплати пенсій, що був чинним до 1 жовтня 2017 р., виплата пенсії провадилася в розмірі 85% пенсії, призначеної відповідно до Закону № 1058, — 3032,14 грн (розмір пенсії, визначений за загальними правилами, — 3567,23 грн).

З 1 жовтня п. р. пенсія виплачується в розмірі, призначеному відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», — 4321,18 грн.

Наприклад, громадянинові Щ. пенсія за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» призначена у червні 2012 р. Після призначення пенсії пенсіонер продовжив працювати на посаді державного службовця.

З 1 березня 2015 р. у зв’язку з установленням особливого порядку виплати пенсій працюючим пенсіонерам виплату пенсії було припинено. У листопаді 2016 р. цього пенсіонера було визнано інвалідом ІІ групи, що стало підставою для поновлення виплати пенсії в повному розмірі. Отже, з 1 жовтня 2017 р. змін у порядку виплати пенсії для цього пенсіонера не відбулося.

Слід нагадати, що пунктом 13 Прикінцевих положень Закону № 1058 (у редакції, що була чинною до 30 вересня 2017 р.) визначено: якщо особа має право на одержання пенсії, зокрема відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України» та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до законодавчих актів, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Якщо особа має право на одержання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та Закону № 1058, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до Закону № 1058, та розміром пенсії із солідарної системи за цим Законом фінансується відповідно до умов, передбачених Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Отже, під час подачі документів для призначення пенсій за законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» для визначення розміру пенсії за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для розмежування джерел фінансування особа подає відповідний пакет документів.

У разі поновлення з 1 жовтня 2017 р. розмірів пенсій особам, пенсії яким призначено після 1 жовтня 2011 р. за законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» та які продовжують працювати на посадах державної служби, визначених Законом України «Про державну службу», а також на посадах та на умовах, передбачених Законом «Про судоустрій і статус суддів», розміри пенсій визначаються на підставі поданих під час призначення пенсій документів, наявних у матеріалах пенсійних справ.

Крім того, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, до 31 грудня 2017 р., максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 грн.

Вас може зацікавити

Газета
«Кадри і зарплата»

Придбати

Журнал
«Менеджер по персоналу»

Придбати

Журнал
«Довідник кадровика»

Придбати

 

Олена Охріменко

Dominanta

Просмотров: 3134 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Директорові не платять зарплату: чим це загрожує?
Чи правомірне введення посади соціального менеджера?
Три варіанти дій для працівника, якого не влаштовують нові обов’язки
Затверджено форму попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю
Електронні трудові книжки і автоматичне призначення пенсій: Кабмін підтримав проект
Чи має право батько на «декретну» відпустку, якщо матір дитини є приватним підприємцем?
Чи може дружина працювати в магазині чоловіка-підприємця без трудової і зарплати?
Чи впливає перебування у відпустці без збереження зарплати на розрахунок лікарняних?
Як оформити повернення працівників до роботи після карантину?
Самоізоляцію працівників віком 60+ можна оформити як простій
Чи впливає допомога по частковому безробіттю на розрахунок лікарняних?
Накопичувальна пенсійна система: Федерація роботодавців попередила про ризики
Праця неповнолітніх: відповіді на запитання
Без військового квитка тепер не прийматимуть на роботу
Про відпустки — головне
Як заповнити звіт за формою № Д4 при переведенні працівника?
Прощавай: підстави припинення трудового договору
Затверджено нову форму Особової картки дерслужбовця
У украинцев будет две пенсии: когда можно получить?
У лікарняному немає діагнозу та шифру: чи виплачувати лікарняні?
Коли працівника можна звільнити раніше ніж за 2 тижні?
Запрацював розширений перелік підстав для перевірок роботодавців
Новий Трудовий кодекс можуть прийняти вже до кінця липня
Держпраці відновлює позапланові перевірки
Як отримати компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції?
Пом’якшення карантину не скасовує неоплачувані відпустки
Алгоритм розрахунку лікарняного
Чи можна піти у «декрет» пізніше належного строку?
Прогул під час карантину: звільнити не можна пробачити?
Ряд повноважень у сфері праці передали від Мінсоцполітики в Мінекономіки
Режим роботи осіб віком 60+, які повинні бути на самоізоляції
Компенсація за додаткову відпустку при звільненні сумісника
Строковий трудовий договір на період карантину
Звільнення вагітної жінки
Прожитковий мінімум хочуть розрахувати по-новому
За яких умов щорічну відпустку можна перенести?
Працівник надав лікарняний з причиною «ізоляція від COVID-19»
Хто отримає подвійну зарплату під час карантину
Від Уряду вимагають зупинити просування законопроекту «Про працю»
Кого в Україні перевірятимуть під час карантину
Накопичувальну пенсію можуть запровадити вже з наступного року
Нюанс звільнення у зв’язку зі скороченням штату
Розміри штрафів, соцвиплат і посадових окладів мають визначати по-новому
Як звільнити працівника за розкрадання майна підприємства?
Особи віком 60+ ще мають перебувати на самоізоляції
Чи може працівник самостійно прийняти рішення самоізолюватися вдома?
Вчасно не розрахувався із працівником при звільненні — заплати штраф
Підстави та умови матеріальної відповідальності працівників
Які види відпусток передбачено для працівників з дітьми?
Графіки роботи працівників можна скоригувати, аби уникнути давки у громадському транспорті
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Считаете ли Вы, что взятые работником потребительские кредиты стимулируют его на долгосрочные отношения с компанией?
Да, стимулируют
Нет, не стимулируют — просто взятый кредит «привязывает» сотрудника к компании на время выплаты долга
Нет, не стимулируют — если человеку предложат лучшую работу, он все равно уйдет
Другое

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.