Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Сентябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Октябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Все события
Реклама
Приклад розрахунку ЄСВ та страхового стажу при переведенні працівника на 0,5 ставки
Новости / Мониторинг законодательства
20.01.2017
Приклад розрахунку ЄСВ та страхового стажу при переведенні працівника на 0,5 ставки
 

З 1 січня 2017 року працівника переведено на 0,5 ставки. Як нараховувати ЄСВ і який період потрапить до страхового стажу: весь місяць чи пропорційно нарахованому ЄСВ? Чи впливає на страховий стаж сума донарахованого виходячи з мінзарплати ЄСВ?

Насамперед не варто забувати, що переведення на неповний робочий час можливе або за проханням працівника, або за ініціативою роботодавця (ст. 56 КЗпП).

Умови переведення на неповний робочий час

Встановлення чи скасування неповного робочого часу з ініціативи роботодавця — це зміна істотних умов праці.

Якщо неповний робочий час запроваджується з ініціативи роботодавця, то, по-перше, це має бути пов’язано зі зміною організації виробництва і праці, по-друге, про встановлення або скасування неповного робочого часу працівника повідомляють не пізніше ніж за два місяці (ч. 3 ст. 32 КЗпП).

Нагадаємо: ВСУ змінами в організації виробництва і праці називає раціоналізацію робочих місць, введення нових форм організації праці, у тому числі перехід на бригадну форму організації праці, і, навпаки, впровадження передових методів, технологій тощо (п. 10 постанови Пленуму ВСУ від 06.11.1992 р. № 9).

На цьому наголошує й Мінсоцполітики у роз’ясненні від 12.01.2017 р.

Оплата праці

У разі застосування неповного робочого часу оплату праці провадять пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ч. 2 ст. 56 КЗпП).

Як відомо, розмір мінзарплати у 2017 році становить 3200 грн. Але в разі роботи на умовах неповного робочого часу рівень забезпечення мінзарплати обчислюють пропорційно до виконаної норми праці (ч. 5 ст. 31 Закону України «Про оплату праці», далі — Закон про оплату праці).

Наприклад, якщо працівник працює на 0,5 ставки, то йому мають нарахувати за відпрацьовану норму праці не менше 1600 грн (3200 грн х 0,5), а якщо на 0,7 ставки — 2240 грн (3200 грн х 0,7).

Якщо ж такий працівник частину місяця хворів чи перебував у відпустці, роблять ще один пропорційний розрахунок, визначаючи мінімальний розмір зарплати пропорційно виконаній нормі праці (відпрацьованому часу).

Єдиний внесок

Для працівників з основним місцем роботи базу нарахування ЄСВ визначають на рівні не меншому за розмір мінзарплати (ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ).

Отже, для працівників, які працюють неповний робочий час, ЄСВ нараховують:

  • за основним місцем роботи — виходячи з розміру мінзарплати (3200 грн), тобто не менше ніж 704 грн;
  • за зовнішнім сумісництвом — на суму фактично нарахованої зарплати.

Страховий стаж

До страхового стажу повністю включають місяці, за які ЄСВ сплачено у розмірі не менше мінімального страхового внеску (704 грн). А якщо ЄСВ нараховано і сплачено у меншому розмірі, то пропорційно до розміру мінімального страхового внеску (ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV).

Зверніть увагу! Сума донарахованого ЄСВ на суму різниці між мінімальною і фактичною зарплатою не враховується під час обчислення страхового стажу і, відповідно, не впливає на страховий стаж для лікарняних і декретних (лист ДФС від 27.10.2015 р. № 22623/6/99-99-17-03-03-15).

Тож якщо працівнику, який працює на 0,5 ставки, нарахували зарплату за січень 2017 р. у сумі 3300 грн і, відповідно, ЄСВ — 726 грн (3300 грн. х 22%), то весь місяць потрапить до страхового стажу для лікарняних і декретних (адже сума ЄСВ більша за мінімальний страховий внесок).

Якщо ж нараховано зарплату в сумі 1700 грн і ЄСВ на неї — 374 грн (1700 грн х 22%), то:

  • потрібно донарахувати ЄСВ на суму різниці між мінімальною і фактичною зарплатою: (3200 грн – 1700 грн) х 22% = 330 грн, але ця сума не братиме участі в розрахунку страхового стажу;

  • до страхового стажу включають: 374 грн / 704 грн = 0,53 місяця.

Таким чином, за основним місцем роботи для працівників з неповним робочим часом на виконання вимог ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ суму єдиного внеску потрібно дотягувати до розміру мінімального страхового внеску. Але донарахована сума ЄСВ не впливатиме на страховий стаж для лікарняних і декретних. А страховий стаж залежатиме тільки від суми нарахованого на зарплату ЄСВ: якщо вона більша ніж 704 грн, то весь місяць зараховують до страхового стажу, а якщо менша — пропорційно до розміру мінімального страхового внеску.

Світлана Лістрова

ЛІГА:ЗАКОН

Просмотров: 14447 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Звільнення працівників: підстави і відповідальність
Чи можлива доплата, якщо умови праці віднесено до допустимих?
Право працівниці-чорнобильця на дві додаткові відпустки
Як Держпраці визначає підприємства для планової перевірки
Удаленка при COVID-19: рекомендации работодателям от МОТ
Перевірки по-новому: що передбачає урядовий законопроект?
Чи потрібно повертати виплачену вихідну допомогу у разі поновлення працівника на посаді?
У КЗпП пропишуть правила роботи нічних працівників
Простій на підприємстві: чи оплачується лікарняний?
Мінзарплата залежно від фактичного прожиткового мінімуму: черговий законопроект
Ведення військового обліку мають удосконалити
ФСС відновив фінансування лікарняних та декретних
За одне незаконне звільнення стягується один середній заробіток
Чи виплачується допомога по частковому безробіттю, якщо працівник захворів?
Чи може роботодавець надати відпустку за заявою, отриманою поштою?
Прожитковий мінімум у 2021 році збільшуватиметься двічі
Календар робочого часу-2021
Лікарняний під час щорічної відпустки працівника
Фонд соцстраху повідомив про повне зупинення виплат лікарняних і декретних
Мінімальна зарплата у проекті Держбюджету на 2021 рік
Работодатель «на дом»: что внесли в новые правила дистанционной работы
Підстави для звільнення
Чи може роботодавець відмовити у наданні «навчальної» відпустки?
Врахування доплати соцпрацівникам до мінзарплати
Українцям без щеплень хочуть заборонити працювати і вчитися
Електронна трудова книжка: що треба знати кадровику
Ризики при укладенні договору аутстаффінгу
Особливості заповнення ф. № 1ДФ, якщо упродовж кварталу звільняли-приймали працівників
Утвержден показатель средней зарплаты за июль 2020
Тет-а-тет з Класифікатором професій
Укладання трудового договору: відповіді на запитання
Особливості працевлаштування внутрішньо переміщених осіб
Прийняття на роботу працівника, який зареєстрований ФОП
Професійні стандарти розроблятимуть за новими правилами
Вкладиш до трудової книжки
Чи має право роботодавець звільнити жінку з «декретного місця»?
Як затверджуються правила трудового розпорядку
Європейські профспілки вимагають прийняти законодавчий акт ЄС про справедливі зарплати
Пропонується врегулювати дистанційну роботу по-новому
Щорічна відпустка поза графіком
Трудовий договір з ФОП: чи вважається дійсним без реєстрації у службі зайнятості?
Для ІТ-сфери планують розробити окремий Класифікатор професій
Контролюючі органи будуть перевіряти по-новому
Визначення розміру мінімальної зарплати на 2021 рік: переговори тривають
Чи має право працівник відкликати заяву про звільнення за угодою сторін?
Бізнес можуть оштрафувати за кожну відсутню посадову інструкцію
Статистична звітність-2021: проект табеля форм
Акт перевірки Держпраці не є безперечною підставою для накладення штрафу
Як виявляти невідповідність працівника виконуваній роботі?
«Дитячий» лікарняний: шпаргалка від ФСС
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Существует ли в вашей компании «дресс-код»?
Да, стиль одежды всех сотрудников регламентирован внутренними нормативными документами и строго контролируется
Обязательные требования к одежде установлены только для отдельных категорий сотрудников
Формально требования к стилю одежды персонала прописаны, но на деле чаще всего не соблюдаются
Официально требования к внешнему виду сотрудников не зафиксированы, но существуют негласные нормы, которых принято придерживаться
Дресс-код в компании не действует; внешний вид сотрудника — его личное дело

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.