НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

ЛИСТ

від 02.11.2011 р. N 7183/12-11

Щодо виплати матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Національним агентством України з питань державної служби в межах повноважень розглянуто <...> звернення щодо надання роз'яснення стосовно окремих питань порядку виплати матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям.

Повідомляємо, що відповідно до статті 35 Закону України "Про державну службу" державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про відпустки" право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

Таким чином, у осіб, які працювали менше одного року, право на одержання вказаної допомоги у повному обсязі настає після закінчення шести місяців безперервної роботи у відповідному державному органі.

Інформуємо також, що відповідно до статті 12 Закону України "Про відпустки" щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

Отже, вказана матеріальна допомога у повному обсязі надається до основної безперервної частини щорічної відпустки, яка має становити не менше 14 календарних днів.

Стосовно виплати цієї допомоги працівнику у період дії дисциплінарного стягнення повідомляємо, що відповідно до статті 151 КЗпП України протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

Разом з тим відповідно до статті 34 Закону України "Про державну службу" та підпункту 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. N 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та допомога для оздоровлення при наданні щорічної відпустки не належать до заохочувальних виплат.

Тому виплата матеріальної допомоги для оздоровлення при наданні щорічної відпустки є обов'язковою при наданні працівнику щорічної відпустки, у тому числі у період дії дисциплінарного стягнення.

 

Перший заступник Голови
Нацдержслужби України

І. Попов