Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Реклама
Бібліотека статей / Трудове законодавство
25.04.2017
Створення на підприємстві комісії із соціального страхування — особливості документального оформлення

Враховуючи специфіку організаційних моментів, виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звертає увагу новостворених підприємств, установ, організацій на особливості документального оформлення заснування комісії (обрання уповноваженого) із соціального страхування.

Відповідно до пункту 3 статті 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV в редакції Закону України від 28.12.2014 № 77 рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування.

Перш за все слід зазначити, що комісія (уповноважений) із соціального страхування створюється (обирається) та діє на кожному підприємстві, в установі, організації, що використовує найману працю, незалежно від форм власності й господарювання в місячний строк після державної реєстрації.

Страховий актив виконує свої функції відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 23.06.2008 № 25 (далі — Положення).

Відповідно до п. 1.4 Положення комісія із соціального страхування підприємства створюється при чисельності застрахованих осіб понад 15 працюючих за наймом.

До складу комісії із соціального страхування входять представники адміністрації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, що представляють інтереси застрахованих осіб), які делегуються кожною представницькою стороною самостійно у рівній кількості, залежно від чисельності застрахованих осіб в організації. Строк повноважень членів комісії та їх кількість від кожної сторони встановлюється спільним рішенням представницьких сторін (обмежень щодо мінімальної чи максимальної кількості членів комісії законодавством не встановлено).

Рішення про делегування до складу комісії представників роботодавця оформляється його наказом або розпорядженням.

Зразок наказу

(НАЙМЕНУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ, ПІДПРИЄМСТВА, УСТАНОВИ)

НАКАЗ

від «___» ________ 20__ р. м. Київ № ___

Про делегування представників
від роботодавця до складу комісії
із соціального страхування

Відповідно до п. 3 ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV в редакції Закону України від 28.12.2014 № 77 та, враховуючи спільне з проф­спілковим комітетом рішення щодо створення комісії із соціального страхування у складі шести осіб із рівним представництвом від кожної сторони, терміном на ___ років, НАКАЗУЮ:

Делегувати представників від роботодавця до складу комісії із загальнообов’язкового державного соціального страхування (ПІП делегованих, посада).

М.П.

Директор  (підпис)  (ПІП)

Рішення про делегування представників від застрахованих осіб до комісії із соціального страхування оформлюється постановою виборного органу профспілкової організації (об’єднаного представницького органу профспілкових організацій) або відповідним рішенням іншого уповноваженого органу, який представляє інтереси застрахованих осіб.

Зразок протоколу засідання профспілкового комітету
(загальних зборів трудового колективу)

(НАЙМЕНУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ, ПІДПРИЄМСТВА, УСТАНОВИ)

ПРОТОКОЛ

від «___»________ 20__ р. № ___

засідання профспілкового комітету
(загальних зборів трудового колективу)
(Назва підприємства)

Присутні: 1) _______________________;
2) _______________________;
3) _______________________

Порядок денний:

1. Про делегування представників від застрахованих осіб до складу комісії із соціального страхування.

СЛУХАЛИ: (ПІП) про делегування представників від застрахованих осіб до складу комісії із соціального страхування терміном на ___ років.

ВИСТУПИЛИ: (ПІП) запропонував(ла) делегувати від (ПІП) сторони застрахованих осіб до складу комісії із соціального страхування терміном на ___ років: (ПІП, посади делегованих).

ГОЛОСУВАЛИ.

Результати голосування: «за» — ___, «проти» — ___, «утрималися» — ___.

Рішення прийнято.

ПОСТАНОВИЛИ:

Делегувати від застрахованих осіб до складу комісії із соціального страхування терміном на ___ років (ПІП, посади делегованих).

Голова зборів: (голова профспілкового комітету) (ПІП)

Секретар: (ПІП)

Якщо член комісії з будь-яких причин позбавляється своїх повноважень (довготривала хвороба, відпустка по догляду за дитиною до трьох років, звільнення), сторона, яку він представляє, має делегувати іншого представника на строк, що залишився до закінчення повноважень комісії, оформивши заміну наказом роботодавця чи постановою профспілкового комітету (дивлячись з якої сторони проводиться делегування).

По закінченню строку повноважень членів комісії із соціального страхування керівник підприємства має видати наказ, яким затвердити новий перелік працівників, що представлятимуть сторону роботодавця у складі комісії із соціального страхування. У свою чергу рішенням виборного органу профспілкової організації чи загальними зборами трудового колективу затверджується новий склад представників застрахованих осіб.

Відповідно до п. 1.4 Положення при чисельності на підприємстві застрахованих осіб 15 і менше на загальних зборах працівників обирається уповноважений із соціального страхування підприємства.

Зразок протоколу загальних зборів трудового колективу

(НАЙМЕНУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ, ПІДПРИЄМСТВА, УСТАНОВИ)

ПРОТОКОЛ

від «___»________ 20__ р. № ___

загальних зборів трудового колективу
(Назва підприємства)

Присутні: 1) _______________________;
2) _______________________;
3) _______________________

Порядок денний:

2. Про обрання уповноваженого із соціального страхування.

СЛУХАЛИ: (ПІП, посада) про обрання уповноваженого із загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до п. 1.4 Положення про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 23.06.2008 № 25.

ВИСТУПИЛИ: (ПІП) запропонував(ла) обрати уповноваженим із загальнообов’язкового державного соціального страхування терміном на ___ років (ПІП, посада).

ГОЛОСУВАЛИ.

Результати голосування: «за» — ___, «проти» — ___, «утрималися» — ___.

Рішення прийнято.

ПОСТАНОВИЛИ:

Обрати уповноваженим із загальнообов’язкового державного соціального страхування терміном на ___ років (ПІП, посада).

Голова зборів: (ПІП)

Секретар: (ПІП)

Основною формою діяльності комісії є засідання, які повинні проводитись відповідно до затвердженого нею плану, але не рідше двох разів на місяць. Уповноважений із соціального страхування всі рішення приймає самостійно по мірі надходження відповідних звернень застрахованих осіб. Рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства обов’язково оформлюються протоколом встановленого зразка в день їх прийняття.

На першому засіданні відкритим голосуванням обирається голова та заступник голови комісії, які мають представляти різні представницькі сторони.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства підзвітна роботодавцю та представнику застрахованих осіб, а її роботу в установленому порядку перевіряють органи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Зразки протоколів комісії із соціального страхування (рішення уповноваженого) про призначення, відмову в призначенні (припинення виплати) матеріального забезпечення є в додатках до Положення.

Від належної організації роботи комісії (уповноваженого) із соціального страхування залежить впорядкованісь та результативність її діяльності, а отже правомірне та своєчасне призначення працівникам підприємства (застрахованим особам) матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Джерело: ФСС з ТВП Автор:
Переглядів: 10505 Надіслати другу Версія для друку
 
 
Дивіться також:
Новий порядок бронювання військовозобов’язаних
У чому полягають особливості надання відпусток в умовах воєнного стану?
Табель обліку робочого часу: від обов’язку до відповідальності
Спрощений режим регулювання трудових відносин: реформа та її зміст
Робота та відпочинок у воєнний час
Усе про відрядження
Правові аспекти найманої праці в сільському господарстві
Відпустки «чорнобильцям»
Відпустки без збереження зарплати: види, умови та строки надання
Позмінний графік: як організувати роботу співробітників
Відпустки: види та умови надання
Відпустка «за свій рахунок»: кому і скільки
Поощрение работников и привлечение их к дисциплинарной ответственности
Гарантии и компенсации работникам
Трудовые льготы: права беременных женщин, женщин с детьми, молодежи, одиноких матерей и отцов при трудоустройстве
Трудовые гарантии для некоторых категорий работников
Контракт як особлива форма трудового договору
Відпустка при переведенні працівника на інше підприємство: все що потрібно знати
Страховий стаж для лікарняних
Щорічні відпустки та їх документальне оформлення
Звільнення за ініціативою осіб, які не є стороною такого трудового договору
Робота у вихідні та святкові дні
Сокращение штата и численности работников при реорганизации
Догана: порядок накладення і зняття
Вихідна допомога при звільненні: розмір, розрахунок, умови виплати
Организация и оплата труда сезонных работников
Проверки Гоструда: виды, основания, права и обязанности инспекторов, обжалование результатов
Отпуска: правила и порядок предоставления
Захист при перевірці органами контролю: алгоритм дій
Звільнення за прогул: порядок дій та оформлення

Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com