Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  МЕНЕДЖЕR ПО ПЕРСОНАЛУ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Календарь-заставка на рабочий стол





Facebook
Календарь событий
Август 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Сентябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Все события
 
Реклама
Виправлення помилки в трудовій книжці
Новости / Мониторинг законодательства
20.03.2017
Виправлення помилки в трудовій книжці

У трудовій книжці було зроблено помилку (неправильний запис про роботу). Хто виправляє такі записи і на базі яких документів? Чи допускається закреслення раніше внесених неточних або неправильних записів? Як бути, якщо запис про звільнення згодом визнано недійсним? Чи можна внести до трудової книжки пропущений запис?

Консультує Міністерство соціальної політики України

За пунктом 2.6 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 р. № 58 (далі — Інструкція), в разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис. Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов’язаний надати працівникові в цьому потрібну допомогу.

Згідно з п. 2.9 Інструкції виправлені відомості про роботу, переведення на іншу роботу, нагородження та заохочення тощо мають повністю відповідати оригіналу наказу або розпорядження.

У разі втрати наказу чи розпорядження або невідповідності їх фактично виконуваній роботі виправлення відомостей про роботу провадяться на основі інших документів, що підтверджують виконання робіт, не зазначених у трудовій книжці.

Показання свідків не можуть бути підставою для виправлення занесених раніше записів.

Пункт 2.10 Інструкції визначає порядок виправлення неправильних або неточних записів, унесених до трудової книжки.

Так, у розділах «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження», «Відомості про заохочення» трудової книжки (вкладиша) закреслення раніше внесених неточних або неправильних записів не допускається.

За потреби зміни запису, наприклад, відомостей про роботу після зазначення відповідного порядкового номера, дати внесення запису в графі 3 пишеться: «Запис за № таким-то недійсний. Прийнятий за такою то професією (посадою)» й у графі 4 повторюються дата і номер наказу (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу, запис з якого неправильно внесений до трудової книжки.

У такому самому порядку визнається недійсним запис про звільнення і переведення на іншу постійну роботу в разі незаконного звільнення або переведення, встановленого органом, який розглядає трудові спори, і поновлення на попередній роботі або зміни формулювання причини звільнення. Наприклад, пишеться: «Запис за № таким-то є недійсним, поновлений на попередній роботі». У разі зміни формулювання причини звільнення пишеться: «Запис за № таким-то є недійсним, звільнений…» і зазначається нове формулювання.

У графі 4 в такому разі робиться посилання на наказ про поновлення на роботі або зміну формулювання причини звільнення.

За наявності в трудовій книжці запису про звільнення або переведення на іншу роботу, надалі визнаного недійсним, на прохання працівника видається «Дублікат» трудової книжки без внесення до нього запису, визнаного недійсним.

Інструкцією не передбачено положення щодо внесення пропущеного запису до трудової книжки.

Крім того, за пунктом 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів уній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637, у разі відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні потрібні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори й угоди з відмітками про їхнє виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Видання для кадровиків

Ігор Биць

Dominanta
Просмотров: 3049 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Виплати держслужбовцю грошової допомоги при наданні щорічної основної відпустки
Особенности предоставления отпуска на работе по совместительству
Чи може жінка, яка перебуває в цивільному шлюбі, отримати соціальну відпустку на дитину?
Безплатна видача працівникам молока або інших рівноцінних харчових продуктів
Особливості роботи працівників за графіками змінності
У яких випадках не можна звільняти жінку
Может ли женщина работать во время декрета и в отпуске по уходу за ребенком?
Как оплачиваются два листка нетрудоспособности за один период
Уряд проти законопроекту, що зменшує відповідальність за порушення трудового законодавства
Если у вас работает инвалид пенсионного возраста
Когда отпуск работника не продлевается и не переносится из-за временной нетрудоспособности
Трудові квоти, або Як працевлаштувати завтрашніх пенсіонерів
Найцікавіші трудові спори 2016–2017 рр.
После реформы надбавки к пенсии останутся, но не для всех
Специалисты по кибербезопасности будут зарабатывать больше
Інспектор праці vs об’єкт відвідування: штраф замовляли?
Разработаны требования к использованию производственного оборудования
Оплата листків непрацездатності зовнішнім та внутрішнім сумісникам
Пенсионная реформа: во сколько украинцы будут выходить на пенсию
Задолженность перед Фондом соцстраха уплачиваем на новые счета
Зарплата «в конверті»? Подумайте про наслідки
В Украине стартовал внеочередной призыв: кого и когда заберут в армию
Вновь созданные отделения Фонда соцстраха восстановили выплату больничных
Госслужащий должен быть уволен за унижение людей
Трудовые отношения с водителем-дальнобойщиком могут установить и по данным таможенного контроля
Гарантії працівникам шкіл в оплаті праці та при наданні щорічної відпустки
Обязательно ли корректировать средний заработок, который хранится за период военной службы?
Гоструда будет вести учет инспекционных проверок работодателей
Прожитковий мінімум у цінах червня 2017 року
Робота за сумісництвом
Кінець праці. Трудовий кодекс доопрацьовано до 2-го читання
Доплачивать ли до минзарплаты сотруднику, который весь месяц был на больничном
Чи може працівник-інвалід піти у щорічну відпустку не відпрацювавши перших шість місяців?
Работодателям рекомендуют откорректировать рабочий график в жаркие дни
В случае изменения существенных условий труда, разница в заработке не выплачивается
Видача працівникам довідки про роботу та заробітну плату
Работа на дому для иностранцев
Выполнение работ по двум профессиям одним сотрудником
Кабмин не против сиесты, но этот вопрос должен решать работодатель
Чи повинна виплачуватися доплата за інтенсивність праці робітнику, який є відрядником?
Госслужащие смогут учиться за границей за бюджетные деньги
Робота за сумісництвом та суміщення професій
«За» и «против» увольнения сотрудника за длительное пребывание на больничном
В Украине из-за жары начали сокращать рабочий день
Пенсионный фонд уведомит Гоструда и ГФС о недобросовестных работодателях
Мінсоцполітики про перспективи впровадження пенсійної реформи
Госслужащий должен будет доказать знание языков
Судебная практика: несправедливое сокращение штата
Про надання частини щорічної відпустки
Новый Трудовой кодекс: за что смогут уволить
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Нужна ли вам «белая» зарплата?
Да, без нее не получишь кредит и приличную пенсию
Лучше большая «черная», а о старости позабочусь сам
Для людей это лучше, а для малого бизнеса — крах
Мне все равно, лишь бы платили

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2017 © МЕДИА-ПРО
2017 © HR-Лига
Copyright © 2005–2017 HR-Лига
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Использование материалов из журналов ИД «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.