Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  МЕНЕДЖЕR ПО ПЕРСОНАЛУ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Календарь-заставка на рабочий стол





Facebook
Реклама
Реклама
Чи потрібно вимагати у працівника підтвердження статусу сумісника?
Новости / Мониторинг законодательства
10.01.2017
Чи потрібно вимагати у працівника підтвердження статусу сумісника?

На підприємстві є працівники-сумісники, деякі мають, а деякі не мають основного місця роботи на іншому підприємстві. Чи можуть працівники працювати за сумісництвом на підприємстві (без основного місця роботи) і чи потрібно вимагати у працівників підтвердження з основного місця роботи?

За загальним правилом, працівників приймають за трудовим договором на підприємство як на основне місце праці, так і за сумісництвом.

Відповідно до ч. 3, 4 ст. 24 Кодексу законів про працю при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи. Але чи є серед них підтвердження того, що працівник одночасно працює чи не працює у іншого роботодавця, і режиму такої роботи?

Відповідно до п. 1 постанови КМУ від 03.04.1993 р. № 245 робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час.

Для роботи за сумісництвом згоди адміністрації за місцем основної роботи не потрібно.

Також нагадаємо, що відповідно до ст. 25 КЗпП, при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, документи, подання яких не передбачено законодавством.

Чи не єдиним критерієм роботи за основним місцем є наявність трудової книжки за таким місцем роботи. Тому, якщо працівник при прийнятті на робот надає трудову книжку, у заяві про прийняття на роботу він вказує «…на основне місце праці…». Якщо працівник не надає трудову книжку, але бажає працевлаштуватися саме за основним місцем роботи, роботодавець має поцікавитися, а де трудова книжка? Якщо це перше місце роботи, роботодавець заводить трудову книжку протягом 5 днів після початку трудових відносин. Якщо трудова книжка втрачена, роботодавець допомагає її відновити за правилами, встановленими Інструкцією № 58.

Якщо працівника приймають за сумісництвом, то подання трудової книжки не вимагається, згоди роботодавця з основного місця праці не вимагається і в заяві про прийняття на роботу працівник вказує «…на роботу за сумісництвом…». При цьому, підприємство, яке приймає працівника за сумісництвом чинним законодавством не зобов’язане з’ясовувати, чи має такий працівник основне місце праці.

Наталія Канарьова

Дебет-Кредит
Просмотров: 2346 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Как соблюдать минимальный уровень при почасовой оплате труда
Яким чином працівники можуть змусити роботодавця платити за високу кваліфікацію більшу зарплату?
Ведение табеля учета рабочего времени подтверждает трудовые отношения
Выплата декретных предпринимателю
Как в Украине получить высокую пенсию
Щодо дії особливого періоду та гарантій мобілізованим
«Трудові» перевірки Держпраці: доопрацьовано проект постанови
Установлен размер компенсации вместо санаторно-курортной путевки на 2017 год
Вступил в силу закон о Едином госреестре военнообязанных
Startup-ликбез: трудовой договор или гражданско-правовой договор?
Доплата до минзарплаты педагогическим работникам
Оформлення лікарняного поза постійним місцем проживання
Уборщикам полагается надбавка за вредность
Штрафи за порушення порядку вирішення колективних трудових спорів пропонують збільшити в 10 раз
Розірвання строкового договору
Кто из пенсионеров выиграет больше всего от осовременивания пенсий
Утвержден показатель средней зарплаты за январь 2017
Прожиточный минимум рассчитают по новой методике
Заповнення зворотного боку листка непрацездатності
Звільнення з роботи за ініціативою працівника в період декретної відпустки
Учитывается ли компенсация за задержку зарплаты в минзарплате?
Внесены изменения в Типовое положение об обучении по охране труда
Відповідальність за не проведення розрахунку при звільненні працівника
Робота у святкові та вихідні: компенсації та права
Верховная Рада узаконила частных детективов
Работающим пенсионерам вернут пенсии
Работодателям компенсируют заработок мобилизованных работников за 2014–2015 гг.
Комітет з питань соцполітики рекомендує прийняти проект Трудового кодексу
Календарь праздничных выходных может измениться
Порядок расследования несчастных случаев на производстве будет обновлен
Нарахування доплати технічним працівникам за використання в роботі дезінфікуючих засобів та прибирання туалетів
Корректировка среднего заработка педагогов в связи с повышением окладов в 2017 году
Нормативно-правовые акты, принятые до независимости Украины, хотят отменить
Оплата донорських днів під час черговій відпустки
Норму о минимальном должностном окладе на уровне прожиточного минимума попытаются признать неконституционной
Як при звільненні працівника утримати кошти за невідпрацьовані ним дні відпустки, якщо заробітку немає?
Каникулы для работников: особенности оформления переноса рабочих дней в 2017 году
Как отбиться от инспекторов по труду: практическое пособие
Ослаблены требования к специалистам по охране труда на малочисленных предприятиях
Матпомощь и доплата до минзарплаты: неожиданный поворот от Гоструда
4 причини обрати цивільно-правовий договір замість трудового
У випадку несплати штрафу за порушення, грошову санкцію примусово стягує виконавча служба
Пропонується обов’язкова електронна реєстрація всіх трудових договорів
Можно ли принять работника на работу без трудовой книжки?
Коригування виплат при підвищенні посадових окладів
Розрахунок допомоги по вагітності та пологах
Чи входить матеріальна допомога до мінімальної заробітної плати?
Украина не согласилась повышать пенсионный возраст
Работников предпенсионного возраста вывели из-под сокращения
Нужно ли проводить аттестацию рабочих мест, если должности предприятия не включены в Список № 1 и Список № 2?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов

«МЕНЕДЖЕПО ПЕРСОНАЛУ»

Свежий номер
Пролистать журнал
О журнале
Подписаться
Архив журнала
Форум эйчаров

«ДОВІДНИК КАДРОВИКА»

Свежий номер
Пролистать журнал
Пролистать вложение
О журнале
Подписаться
Форум кадровиков

«ДІЛОВОДСТВО та ДОКУМЕНТООБІГ»

О журнале
Пролистать журнал
Подписаться

«КАДРОВИК-онлайн»

Гостевой доступ
О системе
Получить доступ

«КАДРИ і ЗАРПЛАТА»

О газете
Пролистать газету
Подписаться
Календарь событий
Апрель 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       

Май 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Все события
Опросы
Как Вы собираете информацию о рынке труда?
По данным общих обзоров рынка труда
Собственными силами (HR-отдел, отдел маркетинга, информация от кандидатов, информация в СМИ, личные контакты)
Заказываем индивидуальное исследование рынка труда
Используем все перечисленные способы
Не собираем информацию

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2017 © МЕДИА-ПРО
2017 © HR-Лига
Copyright © 2005–2017 HR-Лига
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Использование материалов из журналов ИД «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.