Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  МЕНЕДЖЕR ПО ПЕРСОНАЛУ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Календарь-заставка на рабочий стол





Facebook
Реклама
Реклама
Щодо виплати працівникові надбавок і доплат до посадового окладу
Новости / Мониторинг законодательства
30.12.2016
Щодо виплати працівникові надбавок і доплат до посадового окладу

Чи має право підприємство призначити кілька доплат працівникові, якщо він отримує: доплату за тимчасово відсутнього працівника (вакансія) 15% від ставки й призначену наказом доплату 50% за ведення військового обліку; доплату 20% за професійну майстерність і доплату 20% від ставки за бригадирство; повну ставку монтера колії і за внутрішнім сумісництвом 0,5 водія тролейбуса, а також доплату 20% від ставки за вакантну посаду; повну ставку й доплату 20% за тимчасово відсутнього працівника (вакансія) і працює за внутрішнім сумісництвом на 0,5 ставки?

В першому випадку має право на доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника і за ведення військового обліку.

У другому встановлюється надбавка за високу професійну майстерність і доплата за керівництво бригадою.

У двох останніх — працівник-сумісник одержує заробітну плату за фактично виконану роботу; має право на доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Форми й системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження й розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюють підприємства, установи, організації (далі — підприємство) самостійно в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними / територіальними) угодами (частина друга ст. 97 КЗпП).

Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства й максимальним розміром не обмежується (частина друга ст. 94 КЗпП).

У зв’язку із цим нема обмежень щодо кількості встановлених для виплати працівникові надбавок, доплат до посадових окладів (тарифних ставок, окладів), якщо є підстави для нарахування й виплати їх працівникові і якщо умови, розміри виплати відповідають законодавчим нормам, положенням колективного договору, генеральної та галузевої (регіональної / територіальної) угод.

Існують законодавчі обмеження виплати доплат окремим категоріям працівників, як-от: керівникам бюджетних установ, закладів та організацій, їхнім заступникам, керівникам структурних підрозділів цих установ, закладів та організацій, їхнім заступникам не встановлюються доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, за суміщення професій (посад), за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт (підп. 3 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30 серпня 2002 року № 1298).

Працівникам, які виконують на тому самому підприємстві, поряд зі основною роботою, обумовленою трудовим договором, обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від основної роботи, здійснюється доплата, яка відповідно до частини другої статті 105 КЗпП встановлюється на умовах, передбачених у колективному договорі.

Відповідно до пункту 11 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 року № 921 за наявності на військовому обліку в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях менше 500 призовників і військовозобов’язаних обов’язки щодо ведення військового обліку покладаються на посадову особу кадрового підрозділу або служби управління персоналом, якій встановлюється доплата у розмірі до 50% посадового окладу, крім державних службовців. Отже, якщо працівник виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від основної роботи, а також веде військовий облік, такий працівник має право, а роботодавець зобов’язаний установлювати доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника та ведення військового обліку.

Робітникам, які досягли високого рівня кваліфікації та майстерності, установлюється надбавка за високу професійну майстерність. Варто взяти до уваги, що за професійну майстерність установлюється не доплата, а надбавка, бо такий вид виплати має заохочувальний характер і стимулює робітників до професійного зростання. Умови виплати й розмір надбавок за високу професійну майстерність установлюються в колективному договорі з урахуванням положень генеральної і галузевої (регіональної / територіальної) угод.

Якщо бригадир не звільнений від основної роботи, йому встановлюється доплата за керівництво бригадою. Така доплата запроваджується для стимулювання робітників виконувати обов’язки щодо організації та координації діяльності інших робітників — членів бригади. Конкретний розмір доплати визначається колективним договором з урахуванням положень генеральної і галузевої (регіональної / територіальної) угод.

Отже, робітникові, який досяг високого рівня кваліфікації і майстерності, а також виконує обов’язки бригадира, мають установити надбавку за високу професійну майстерність і доплату за керівництво бригадою.

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці за допомогою укладення трудового договору на одному або одночасно на кількох підприємствах, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 КЗпП).

Зазначене дає змогу працівникові, крім основного трудового договору, укладати трудові договори на умовах роботи за сумісництвом.

Сумісництвом вважається виконання працівником крім основної іншої регулярно оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві. Працівник, який працює за сумісництвом, одержує заробітну плату за фактично виконану роботу.

Якщо працівник виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від основної роботи, він має право на одержання доплати.

На поставлене запитання відповідала Світлана Цимбалюк, декан факультету управління персоналом, соціології та психології ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», докт. екон. наук.

Більше запитань та відповідей на них від постійних фахівців та авторів рубрики «Запитання — відповідь» — у вкладенні до журналу «Довідник кадровика» — «Кадри. Гарячі запитання кадровика», № 1, 2017

Просмотров: 4026 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Внесены изменения в форму Личной карточки госслужащего
Пришли налоговики, а штраф получите от Гоструда
Підвищення пенсій в травні поточного року
Междолжностное соотношение размеров тарифных ставок
Утвержден порядок проведения проверок инспекторами труда
Кандидатов в госслужащие проверят на знание украинского языка
Компенсація за додаткову відпустку
Биометрический загранпаспорт: что должен знать о документе каждый украинец
Предприятия обязаны информировать военкомат об изменениях в личной жизни сотрудников
Ответственность за нарушение формирования тарифной системы оплаты труда
Определен порядок проведения проверок инспекторами по труду
Особливості звільнення сумісника в разі прийняття на посаду основного працівника
Какими правами пользуются женщины в декретном отпуске
Новый Трудовой кодекс: гарантии для работников или диктат работодателей
Чи потрібно подавати повідомлення у ДФС при переході працівника з неповного робочого часу на повний?
Захист прав громадян похилого віку в галузі праці
Строки виплати зарплати
Дожить до пенсии: когда и как в Украине повысят пенсионный возраст
Предлагается вдвое увеличить помощь при рождении ребенка
Надання додаткової відпустки за сумісництвом
5 важливих змін, що готує Трудовий кодекс
С 1 мая возрастает прожиточный минимум
Доплата до минзарплаты при суммированном учете рабочего времени
Виправлення помилки в повідомленні про прийняття на роботу
Надання допомоги по тимчасовій непрацездатності за день, у який застрахована особа померла
Инвалидам предлагают пересчитать страховой стаж для назначения пенсий
Утвержден показатель средней зарплаты за февраль 2017
Чи правомірно залучати інвалідів до роботи в надурочний час?
Есть ли привилегии в работе у беременных?
Как соблюдать минимальный уровень при почасовой оплате труда
Яким чином працівники можуть змусити роботодавця платити за високу кваліфікацію більшу зарплату?
Ведение табеля учета рабочего времени подтверждает трудовые отношения
Выплата декретных предпринимателю
Как в Украине получить высокую пенсию
Щодо дії особливого періоду та гарантій мобілізованим
«Трудові» перевірки Держпраці: доопрацьовано проект постанови
Установлен размер компенсации вместо санаторно-курортной путевки на 2017 год
Вступил в силу закон о Едином госреестре военнообязанных
Startup-ликбез: трудовой договор или гражданско-правовой договор?
Доплата до минзарплаты педагогическим работникам
Оформлення лікарняного поза постійним місцем проживання
Уборщикам полагается надбавка за вредность
Штрафи за порушення порядку вирішення колективних трудових спорів пропонують збільшити в 10 раз
Розірвання строкового договору
Кто из пенсионеров выиграет больше всего от осовременивания пенсий
Утвержден показатель средней зарплаты за январь 2017
Прожиточный минимум рассчитают по новой методике
Заповнення зворотного боку листка непрацездатності
Звільнення з роботи за ініціативою працівника в період декретної відпустки
Учитывается ли компенсация за задержку зарплаты в минзарплате?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов

«МЕНЕДЖЕПО ПЕРСОНАЛУ»

Свежий номер
Пролистать журнал
О журнале
Подписаться
Архив журнала
Форум эйчаров

«ДОВІДНИК КАДРОВИКА»

Свежий номер
Пролистать журнал
Пролистать вложение
О журнале
Подписаться
Форум кадровиков

«ДІЛОВОДСТВО та ДОКУМЕНТООБІГ»

О журнале
Пролистать журнал
Подписаться

«КАДРОВИК-онлайн»

Гостевой доступ
О системе
Получить доступ

«КАДРИ і ЗАРПЛАТА»

О газете
Пролистать газету
Подписаться
Календарь событий
Апрель 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       

Май 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Все события
Опросы
Существует ли в вашей компании «дресс-код»?
Да, стиль одежды всех сотрудников регламентирован внутренними нормативными документами и строго контролируется
Обязательные требования к одежде установлены только для отдельных категорий сотрудников
Формально требования к стилю одежды персонала прописаны, но на деле чаще всего не соблюдаются
Официально требования к внешнему виду сотрудников не зафиксированы, но существуют негласные нормы, которых принято придерживаться
Дресс-код в компании не действует; внешний вид сотрудника — его личное дело

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2017 © МЕДИА-ПРО
2017 © HR-Лига
Copyright © 2005–2017 HR-Лига
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Использование материалов из журналов ИД «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.