Главная Карта сайта
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
 
Добро пожаловать
  МЕНЕДЖЕR ПО ПЕРСОНАЛУ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Календарь-заставка на рабочий стол





Facebook
Реклама
Запитання з гарячої лінії «Довідника кадровика»: соціальні відпустки
Новости / Мониторинг законодательства
27.12.2016
Запитання з гарячої лінії «Довідника кадровика»: соціальні відпустки

Працівниці, яка перебувала у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, надали ще один листок непрацездатності на 14 календарних днів. Як діяти, якщо в першому листку непрацездатності зазначено: «Стати до роботи на 126 календарний день»?

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами продовжується на 14 календарних днів із 127 календарного дня.

Пунктом 6.2 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 листопада 2001 року № 455, зазначено, що в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді, на підставі запису в історії пологів та обмінній карті вагітної, засвідченого підписом головного лікаря та печаткою лікувально-профілактичного закладу, де відбувались пологи, за місцем спостереження за вагітною додатково видається листок непрацездатності на 14 календарних днів, крім жінок, яких віднесено до I–ІІІ категорій постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС.

Чи можна звільнити вагітну жінку, яка перебуває в лікувальному закладі на «зберіганні» більше чотирьох місяців, за пунктом 5 статті 40 КЗпП?

Ні, не можна.

Законодавством передбачено лише звільнення працівників у разі хвороби, яка триває понад чотири місяці поспіль. Вагітність і пологи не визначені законодавством як «захворювання». Це є соціальна відпустка — відпустка по вагітності та пологах, під час якої не можна звільняти з ініціативи власника.

Чи має право жінка використати не використану додаткову соціальну відпустку?

Так, має.

Зазначена відпустка є соціальною відпусткою й не належить до виду щорічних, тому вона може надаватися в будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу й дати народження дитини — до чи після.

Якщо працівник, який має право на соціальну відпустку, з якихось причин не скористався цим правом у році досягнення дитиною певного віку або ж за кілька попередніх років, він має право використати цю відпустку, і в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпусток, як це передбачено ст. 24 Закону України «Про відпустки».

Білоткач Галина Панасівна,
експерт гарячої лінії

Більше запитань та відповідей на них від експерта гарячої лінії Галини Білоткач — у вкладенні до журналу «Довідник кадровика»«Кадри. Гарячі запитання кадровика», № 12, 2016

Просмотров: 579 Отправить другу Версия для печати
 
Смотрите также:
Что изменилось в пенсионном обеспечении в 2017 году
Чи призначається допомога по вагітності та пологах жінці, яка є аспіранткою й одночасно працює за трудовим договором?
Нарахування зарплати при перенесенні робочих днів
Чи змінювати посадові оклади в штатному розписі у зв’язку зі збільшенням розміру мінзарплати?
Спільна робота близьких осіб
Украинцы смогут «купить» годы стажа для получения пенсии
Порядок отримання дублікату листка непрацездатності
Нюансы оплаты труда бюджетников в 2017 году
Порядок виплати пенсій у період із 1 січня по 31 грудня 2017 року
Індексація та доплата до мінімальної зарплати: «проблема» із підрахунком
Чи може жінка, яка має дитину інваліда, працювати неповний робочий час?
Доплата за роботи в надурочний час
Что будет с пенсиями в 2017-м
Как часто нужно подавать отчет по форме № 3-ПН?
Як інспектори з праці контролюватимуть додержання законодавства про працю
Чи потрібно вносити запис про преміювання працівників з нагоди ювілею, одруження та професійних свят?
Чи можна звільнити працівника у день написання ним заяви?
Роз’яснення про доплату до мінімальної зарплати з 2017 року
Терміни розрахунків після звільнення
Как украинские работодатели будут «резать» повышенную минималку
Порядок, умови видачі та продовження листків непрацездатності
За відсутність графіка відпусток на підприємстві слідує штраф
Исчисление средней зарплаты для расчета отпускных
За яких умов звільнюють за скороченням
Исправление ошибок в отчете Ф4-ФСС з ТВП
Право на отримання додаткової відпустки учасникам бойових дій
Чи можлива пільгова пенсія без атестації умов праці?
Новые штрафы для работодателей
Відпустки 2017: правила та порядок надання, розрахунок
Переважне право на укладання трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу
Подання звітності за формою Ф4-ФСС з ТВП
За повышением минимальной зарплаты будут следить на местах
Правильність застосування трудового законодавства при вступі працівників на військову службу за контрактом
Чи потрібно підприємцю-інваліду працевлаштовувати працівника-інваліда?
Середній заробіток зберігається за працівниками, які уклали новий контракт на військову службу
Оскарження та зняття догани
ЄТС-2017: посадові оклади встановлено, але як забезпечити диференціацію зарплат — невідомо
Судебная практика: дисциплинарное взыскание
Чи потрібно вимагати у працівника підтвердження статусу сумісника?
Право працівників на перерви для обігріву
Статотчетность-2017
Разъяснение по заполнению Отчета по труду № 1-ПВ (месячная)
Яка відповідальність за працевлаштування непрацездатної особи?
Якими будуть посадові оклади на держслужбі з 2017 року
Мораторий на проверки продлен до 31 декабря 2017 года
Щодо виплати працівникові надбавок і доплат до посадового окладу
На 2017 рік продовжено пенсійні обмеження
Чи мають право особи, які звільнені за згодою сторін на інші виплати, які не включать заробітну плату?
Деякі нюанси зарахування до стажу періоду по догляду за дитиною
В загранпаспорт обязательно вносятся отпечатки пальцев
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов

«МЕНЕДЖЕПО ПЕРСОНАЛУ»

Свежий номер
Пролистать журнал
О журнале
Подписаться
Архив журнала
Форум эйчаров

«ДОВІДНИК КАДРОВИКА»

Свежий номер
Пролистать журнал
Пролистать вложение
О журнале
Подписаться
Форум кадровиков

«ДІЛОВОДСТВО та ДОКУМЕНТООБІГ»

О журнале
Пролистать журнал
Подписаться

«КАДРОВИК-онлайн»

Гостевой доступ
О системе
Получить доступ

«КАДРИ і ЗАРПЛАТА»

О газете
Пролистать газету
Подписаться
Календарь событий
Январь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Февраль 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Все события
Опросы
Сотрудник собрался уходить из компании. Ваши действия
Повышаю в должности или поднимаю зарплату
Спокойно отпускаю, пожелав удачи
Провожу выходное интервью и анализирую причины
Тороплю его с уходом, незаменимых у нас нет

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2017 © МЕДИА-ПРО
2017 © HR-Лига
Copyright © 2005–2017 HR-Лига
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Использование материалов из журналов ИД «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.