Главная Карта сайта
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
 
Добро пожаловать
  МЕНЕДЖЕR ПО ПЕРСОНАЛУ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Календарь-заставка на рабочий стол





Facebook
Реклама
Звільнення за сумісництвом
Новости / Мониторинг законодательства
27.12.2016
Звільнення за сумісництвом

Як звільнити з роботи людину, яка працює за сумісництвом? Чи виплачується вихідна допомога під час звільнення такого працівника?

Процедура звільнення з роботи сумісника аналогічна загальній процедурі звільнення працівника.

За п. 8 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну України від 28.06.1993 р. № 43 звільнення з роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ й організацій провадиться з підстав, передбачених законодавством, а також у разі прийняття працівника, який не є сумісником, чи обмеження сумісництва у зв’язку з особливими умовами та режимом праці без виплати вихідної допомоги.

Такі підстави звільнення працівників, що працюють за сумісництвом, поширюються тільки на державні підприємства, організації. Цю категорію працівників на інших підприємствах, в установах, організаціях звільняють на загальних підставах.

Ст. 431 КЗпП визначено, що розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не потребує згоди профспілки для звільнення працівника із суміщуваної роботи у зв’язку з прийняттям на роботу іншого працівника, який не є сумісником, а також у зв’язку з обмеженнями на роботу за сумісництвом, передбаченими законодавством.

Якщо працівник уклав договір про роботу за сумісництвом з недержавним (некомунальним) підприємством, він може бути звільнений лише за наявності загальних підстав, передбачених законодавством, у відповідних випадках — тільки за згоди виборного органу первинної профспілкової організації із виплатою вихідної допомоги, якщо це передбачено загальними нормами.

Під час звільнення з роботи сумісника з ініціативи власника за інших підстав сумісникові виплачується вихідна допомога на загальних засадах.

Наприклад, вихідна допомога виплачується сумісникові, якщо його звільняють:

  • у зв’язку з призовом або вступом працівника або власника — фізичної особи на військову службу, направленням на альтернативну (невійськову) службу, крім призову працівника на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більш як на один рік (п. 3 ст. 36 КЗпП);

  • відмовою працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом із підприємством, установою, організацією, а також відмовою від продовження роботи у зв’язку із зміною істотних умов праці (п. 6 ст. 36 КЗпП);

  • зміною в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, банкрутством або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників (п. 1 ст. 40 КЗпП);

  • поновленням на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу (п. 6 ст. 40 КЗпП);

  • порушенням власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного або трудового договору (ст. 38 і 39 КЗпП).

У разі звільнення працівника-сумісника з інших підстав вихідна допомога не виплачується.

Відповідно до ст. 47 КЗпП власник або уповноважений ним орган зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені ст. 116 КЗпП.

Власник або уповноважений ним орган, з ініціативи якого звільняється працівник, зобов’язаний також у день звільнення видати працівникові копію наказу про звільнення з роботи. В інших випадках звільнення копія наказу видається на вимогу працівника.

Ігор Биць

Управління Держпраці
Просмотров: 824 Отправить другу Версия для печати
 
Смотрите также:
Чи треба в трудовій книжці зазначати про строковий характер трудових відносин?
Включается ли индексация в расчет минимальной зарплаты?
Законодатели поняли, что со штрафами в 320 тысяч они погорячились
Робочий час та його види
Суміщення посад фахівцем з охорони праці
Принудительно отправить в ежегодный отпуск невозможно, но за непредоставление отпуска — штраф
Чи потрібно подавати звіт № 7-ПВ у 2017 році?
Визначення робочого часу під час розслідування нещасних випадків
Особливості затвердження штатного розпису
Щодо надання консультацій ДФС стосовно трудових відносин
Оформлення та реєстрація заяви працівника про надання матеріальної допомоги
Сумісник працює щодня 1 годину: штатний розпис, табель, оплата
Оплату праці медиків планують здійснювати за вищими тарифними розрядами
На яких робочих місцях потрібно проводити атестацію
Нюанси стажування студентів
Обновлен порядок выдачи справки о численности работающих лиц с инвалидностью
Внеплановая проверка инспектора по труду
Воинский учет на предприятии
Оплата за роботу в гірському населеному пункті
Как пенсионная реформа изменит жизнь украинцев: ответы на главные вопросы
Розрахунок середньої зарплати у разі підвищення окладів: коефіцієнт обов’язковий!
Уменьшение «трудовых» штрафов: очередной законопроект
Виплата щорічної премії керівникам навчальних закладів
Надання соціальної відпустки одинокій матері
Штрафы за другие нарушения законодательства о труде
Изменена форма № 1-ПВ (квартальная) «Отчет по труду»
Розрахунок середньої зарплати мобілізованим при підвищенні МЗП
Ведення журналів реєстрації в електронному вигляді
Чи включаються доплати за шкідливі умови праці до мінімальної зарплати?
5 признаков, что вам повезло, когда вы НЕ получили работу
Какой размер оклада установить в штатном расписании, если есть «вилка» таких окладов?
Мінімальна погодинна зарплата
Які виплати враховуються при обчисленні мінімальної зарплати: таблиця від ДФС
Можно ли заменить социальный отпуск на детей денежной компенсацией?
Приведення найменування посад у відповідність до Класифікатора
Чи повинен підприємець вести табель обліку робочого часу
Як має діяти роботодавець, якщо виникла потреба зменшити посадові оклади працівникам?
Розрахунок заробітної плати при сумісництві та суміщенні професій
Кабмин предложил МВФ свой вариант пенсионной реформы
Переведення працівників на неповний робочий день
Повышен размер страховых выплат для пострадавших на производстве
Проведення доплати за роботу на комп’ютері
Украинцам хотят запретить работать после выхода на пенсию
Повышение тарифных разрядов педагогическим работникам
Военнообязанных внесут в реестр
Пільгова вакансія: виконуємо квоти з працевлаштування
ЄСВ-2017: у запитаннях та відповідях від податківців
Размер помощи при рождении ребенка может возрасти уже в 2017 году
Надання працівникам відгулів і відпусток без збереження заробітної плати
Визначення права працівників на пільгове пенсійне забезпечення
Все новости
Реклама
Реклама
Издания для профессионалов

«МЕНЕДЖЕПО ПЕРСОНАЛУ»

Свежий номер
Пролистать журнал
О журнале
Подписаться
Архив журнала
Форум эйчаров

«ДОВІДНИК КАДРОВИКА»

Свежий номер
Пролистать журнал
Пролистать вложение
О журнале
Подписаться
Форум кадровиков

«ДІЛОВОДСТВО та ДОКУМЕНТООБІГ»

О журнале
Пролистать журнал
Подписаться

«КАДРОВИК-онлайн»

Гостевой доступ
О системе
Получить доступ

«КАДРИ і ЗАРПЛАТА»

О газете
Пролистать газету
Подписаться
Календарь событий
Февраль 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Март 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Все события
Опросы
Нужна ли вам «белая» зарплата?
Да, без нее не получишь кредит и приличную пенсию
Лучше большая «черная», а о старости позабочусь сам
Для людей это лучше, а для малого бизнеса — крах
Мне все равно, лишь бы платили

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2017 © МЕДИА-ПРО
2017 © HR-Лига
Copyright © 2005–2017 HR-Лига
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Использование материалов из журналов ИД «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.